Astronauci z NASA i Roskosmos dotarli na ISS. Startowali w maseczkach ochronnych

Astronauci z NASA i Roskosmos dotarli na ISS. Startowali w maseczkach ochronnych

Astronauci dolecieli na ISS. Wystartowali w maseczkach ochronnych
Astronauci dolecieli na ISS. Wystartowali w maseczkach ochronnych
Źródło zdjęć: © NASA
15.10.2020 22:20

Przedstawiciel NASA oraz dwóch astronautów z rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos dotarli na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Załoga poleciała na ISS w maseczkach ochronnych, aby zminimalizować ryzyko kontaktu z koronawirusem.

Na Międzynarodową Stację Kosmiczną dotarła kolejna załoga astronautów. Na ISS zameldowali się Kate Rubins z NASA oraz Siergiej Ryżikow i Siergiej Kud-Swierczkow z rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos. Trójka kosmonautów zastąpi Chrisa Cassidy'ego, Anatolija Iwaniszina i Ivana Vagnera, którzy przebywają na pokładzie stacji od kwietnia.

Załoga Sojuza poleciała w kosmos w maseczkach ochronnych, aby zminimalizować ryzyko kontaktu z koronawirusem.

Astronauci będą przebywać na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej około pół roku. W tym czasie mają przeprowadzić serię eksperymentów.

Podczas ekspedycji załoga powiększy się o kolejnych czterech członków. Do astronautów w ramach misji Crew-1 organizowanej wspólnie przez SpaceX i NASA dołączą: Michael Hopkins - dowódca statku Crew Dragon, Victor Glover - pilot, Shannon Walker - specjalistka misji, a także reprezentant Japońskiej Agencji Eksploracji Kosmosu (JAXA) - Soichi Noguchi.

Z powodu problemów z rakietą Falcon 9, która zostanie użyta do wystrzelenia kapsuły Crew Dragon, misja Crew-1 została jednak opóźniona. Obecnie początek przedsięwzięcia planowany jest na listopad.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)