Asteroida zbliży się do Ziemi dziś w nocy. Koniec świata? Nie dzisiaj

Asteroida zbliży się do Ziemi dziś w nocy. Koniec świata? Nie dzisiaj

Asteroida zbliży się do Ziemi dziś w nocy. Koniec świata? Nie dzisiaj
Źródło zdjęć: © iStock.com | dottedhippo
30.08.2019 21:20

Asteroida 2019 QU4 została zauważona przez naukowców NASA w środę, ale już dzisiaj w nocy minie Ziemię z prędkością ponad 30 tysięcy kilometrów na godzinę. Na szczęście specjaliści są zgodni, że nie grozi nam kolizja.

Asteroida 2019 QU4 minie dzisiaj w nocy naszą planetę z prędkością ponad 30 tys. km/h. Najbliżej Ziemi znajdzie się tuż przed północą, ale NASA zapewnia, że nie grozi zderzenie z kosmiczną skałą.

2019 QU4 należy do grupy Apollo i należy do asteroid krążących blisko Ziemi (NEO). Większość asteroid NEO nie stanowi zagrożenia dla naszej planety i tak samo jest w tym przypadku. Specjaliści NASA są zdania, że 2019 QU4 nie ma szans zderzyć się z Ziemią, chyba że jej orbita zostanie zmieniona. Asteroida minie Ziemię w odległości ok 1,77 mln km.

NASA jednocześnie przypomina, że do zderzenia asteroidy z Ziemią dojdzie, ale nie stanie się to raczej udziałem 2019 QU4. Niemniej mniejsze skały kosmiczne były w stanie spowodować duże zniszczenia, jak np. meteoryt tunguski czy w Czelabińsku. NASA i ESA pracują nad planem obrony planetarnej przed asteroidami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)