Trwa ładowanie...
d184xhw

Armia USA testuje gogle AR dla psów. Mają zwiększyć bezpieczeństwo żołnierzy

Armia USA testuje nowe rozwiązanie, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa żołnierzy podczas akcji polegających na wykrywaniu bomb. Za pomocą nowych gogli AR, będą mogli wydawać polecenia specjalnie wyszkolonym psom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Armia USA testuje Gogle AR dla psów
Armia USA testuje Gogle AR dla psów (YouTube)
d184xhw

Gogle rozszerzonej rzeczywistości dla psów, to zdaniem amerykańskich ekspertów idealne rozwiązanie prowadzące do zwiększenia bezpieczeństwa żołnierzy podczas akcji polegających na wykrywaniu bomb.

Do tej pory opiekunowie czworonogów zajmujących się wyszukiwaniem materiałów wybuchowych, udzielali im wskazówek głównie za pomocą sygnałów ręcznych, głosowych, a także laserowego wskaźnika. Aby zwierzęta mogły z nich skorzystać, przewodnicy musieli znajdować się w pobliżu, narażając się na niebezpieczeństwo.

Dzięki nowym goglom AR, psy będą transmitować obraz żołnierzom znajdującym się w bezpiecznym miejscu. Opiekunowie za pomocą specjalnych technologii będą mogli wydawać im komendy w postaci wizualnych wskazówek.

d184xhw

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Gogle opracowane przez firmę Command Sight są obecnie w fazie testów, odbywających się w wojskowym laboratorium US Army Research Laboratory. Według lokalnych mediów, pierwszy prototyp ma trafić do tamtejszej armii już niebawem.

Prace nad innowacyjnym rozwiązaniem prowadzone są od 2017 roku. Jego autor, Dr A.J. Peper przyznaje, że wczesne wyniki badań nad specjalną technologią okazały się niezwykle obiecujące. - Możliwość kierowania psami za pomocą gogli bez konieczności utrzymywania bliskiej odległości, ma oczywiste zalety taktyczne w różnych sytuacjach - mówi naukowiec.

- Amerykańska armia jest podekscytowana możliwościami tej technologii - zdradza z kolei dr Stephen Lee, starszy naukowiec z Army Research Laboratory.

Zobacz także: Chiny. Nowe drony dołączają do armii. Zastąpią 120 żołnierzy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d184xhw

Podziel się opinią

Share
d184xhw
d184xhw
Więcej tematów