Areszt za korzystanie z BitTorrenta

Areszt za korzystanie z BitTorrenta

Areszt za korzystanie z BitTorrenta
03.06.2008 11:30, aktualizacja: 03.06.2008 11:54

Brytyjska policja aresztowała pięciu mężczyzn w wieku 19-33 lat i 28-letnią kobietę. Są oni podejrzani o nielegalne udostępnianie plików muzycznych za pośrednictwem niedziałającego już trackera BitTorrent OiNK.cd. Podejrzanych zwolniono za kaucją i nie postawiono im żadnych zarzutów. Śledztwo wciąż jest w toku.

Rzecznik prasowy policji w Cleveland nie chciał zdradzić żadnych szczegółów na temat przepisów kodeksu, które mieli naruszyć podejrzani.

Do aresztowania doszło dopiero teraz, pomimo iż OiNK.cd sostał zamknięty przed siedmioma miesiącami podczas nalotu policji brytyjskiej na dom administratora serwisu, 24-letniego Alana Ellisa, oraz jednoczesnej wizyty policji holenderskiej w miejscu przechowywania serwerów. Ellis jest na wolności, ale co jakiś czas musi wpłacać kolejną kaucję, jeśli nie chce trafić do aresztu przed procesem.

Po zajęciu serwerów OiNK.cd policja umieściła na witrynie ostrzeżenie oraz informację o toczącym się śledztwie. Dotychczas uważano jednak, że Ellis będzie pierwszą i ostatnią aresztowaną osobą.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)