Arabowie zbudują nam kolejną sieć GSM?

Arabowie zbudują nam kolejną sieć GSM?

15.09.2008 16:51, aktual.: 16.09.2008 14:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Włoska grupa telekomunikacyjno-informatyczna Eutelia zbyła w piątek wszystkie udziały w spółce Mobyland, która zdobyła w przetargu rezerwację częstotliwości 1800 MHz na budowę nowej sieci komórkowej w Polsce. Kupującym jest spółka Zoo Network, która ma być związana z kapitałem arabskim.

Kwota transakcji wynosi 34 mln euro. To niewiele więcej niż kapitał własny Mobylandu, który na koniec czerwca wynosił 30,2 mln euro, oraz koszt rezerwacji, która wyniosła 101,9 mln zł. Eutelia otrzymała już zaliczkę w wysokości 700 tys. euro, czyli 2% kwoty transakcji.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Jak podała Eutelia, nowym właścicielem Mobylandu zostanie w listopadzie spółka Zoo Network. To wehikuł zarejestrowany w Luksemburgu, który ma należeć do grupy inwestorów finansowych. Kto wchodzi w skład tej grupy, nie podano. Jak twierdzą rozmówcy gazety "Parkiet", za Zoo Network stoi kapitał arabski. Jedna z pogłosek mówi o funduszu z Kataru.

Mobyland uzyskał rezerwację częstotliwości GSM 1800, po tym jak Centernet zrezygnował z jednej z dwóch wygranych częstotliwości. Gwarantem inwestycji miała być Eutelia, dla której miała to być inwestycja długoterminowa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)