Apple zbada problem wybuchających iPhone'ów

Apple zbada problem wybuchających iPhone'ów20.08.2009 15:30
Apple zbada problem wybuchających iPhone'ów

Firma Apple, wezwana przez Komisję Europejską, zamierza zbadać przypadki wybuchających iPhonów i iPodów

O przypadkach eksplodujących baterii w sprzęcie tworzonym przez Apple pierwsze zaczęły donosić europejskie media. Poinformowano o dwóch wybuchach baterii w iPhone'ach we Francji i jednym wybuchu iPoda w Wielkiej Brytanii.

288765198498805907
© (fot. IDG)

Sprawą zainteresowała się Komisja Europejska, która wezwała firmę Apple, aby ta wytłumaczyła się z ostatnich incydentów. Przedstawiciele Apple już zapowiedzieli, że będą w pełni współpracowali z KE.

"Według Apple przypadki wybuchów należą do odosobnionych incydentów i nie ma dowodów na to, że może to być powszechny problem z iPhonem lub iPodem" - poinformował rzeczniczka prasowa europejskiego komisarza ds. bezpieczeństwa konsumenta.

Firma Apple gromadzi obecnie dokładne informacje dotyczące incydentów i zamierza przeprowadzić wewnętrzne dochodzenie, mające wyjaśnić ich przyczyny. "Jesteśmy świadomi doniesień i czekamy na odbiór uszkodzonych telefonów od naszych klientów. Dopóki nie poznamy szczegółów, nie będziemy mieli nic więcej do dodania" - powiedział agencji Reuters rzecznik firmy.

Apple nie komentuje działań KE.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)