Apple: w przyszłym tygodniu iOS 4.1, w listopadzie iOS 4.2

Apple: w przyszłym tygodniu iOS 4.1, w listopadzie iOS 4.2

Apple: w przyszłym tygodniu iOS 4.1, w listopadzie iOS 4.2
02.09.2010 09:10, aktualizacja: 02.09.2010 09:33

Szef Apple'a zapowiedział na przyszły tydzień aktualizację oprogramowania dla iPhone'ów i iPodów. iOS 4.1 przyniesie dość niezwykłą funkcję - zdjęcia HDR. Znamy też pierwsze informacje na temat iOS 4.2.

Zdjęcia High Dynamic Range, czyli o podwyższonej dynamice tradycyjnymi metodami składane są z trzech ujęć o różnych parametrach ekspozycji. Oprogramowanie iPhone'ów ma zajmować się tym automatycznie. Funkcja na pewno dostępna będzie w iPhone 4 i być może w iPhone 3GS.

Kolejna nowość iOS 4.1 to Game Center, czyli platforma pozwalająca użytkownikom z całego świata prowadzić sieciowe rozgrywki w rozmaitych grach. Poza tym Apple obiecał możliwość przesyłania filmów HD za pomocą WiFi.

Aktualizacja powinna zainteresować osoby, które miały problemy z łącznością Bluetooth czy pracą czujnika zbliżania w iPhone 4 - błędy te zostały usunięte w iOS 4. Szef Apple'a zapewnił też, że nowe oprogramowanie przynosi znacznie lepszą optymalizację sytemu pod kątem iPhone'a 3G.

Jeszcze iOS 4.1 nie zagościł w iPhone'ach, a już Apple zapowiedziało jego następcę. W iOS 4.2 Apple dokłada szereg funkcji wykorzystujących WiFi. Zaczynając od drukowania, przez zdalne przeglądanie zdjęć, filmów i muzyki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)