Apple vs Samsung - sąd apelacyjny zmniejszył kwotę odszkodowania

Apple vs Samsung - sąd apelacyjny zmniejszył kwotę odszkodowania20.05.2015 11:15
Apple vs Samsung - sąd apelacyjny zmniejszył kwotę odszkodowania
Źródło zdjęć: © John Karakatsanis / CC

Sąd Apelacyjny zmniejszył wyrok przeciwko Samsungowi dotyczący naruszenia patentów Apple'a. Koreańczycy nie będą już musieli wypłacać 930 mln dolarów odszkodowania.

Sąd Apelacyjny dla okręgu Waszyngton postanowił zmniejszyć kwotę odszkodowania o 382 mln dolarów. Sąd uznał, że cechy smartfonu takie jak płaski prostokąt z zaokrąglonymi rogami i dotykowym ekranem, gdyby zostałyby objęte prawną własnością Apple, dałyby firmie monopol na urządzenia charakteryzujące się takim wyglądem. W związku z tym gigant z Cupertino mógłby wnosić o odszkodowanie od praktycznie każdego producenta smartfonów. Tym samym sąd poparł apelację Samsunga, który nazwał owe cechy _ podstawowymi _ dla większości smartfonów na rynku. Apple apelację Samsunga nazwał próbą bagatelizowania _ bezwstydnego kopiowania _ własnych rozwiązań.

Nie jest to ostatni z wyroków jaki zapadnie w serii sporów pomiędzy dwoma gigantami. Przed tym samym sądem toczy się sprawa dotyczące naruszenia innych patentów Apple'a przez Samsunga. W tym przypadku mowa jest o odszkodowaniu w kwocie 120 mln dolarów.

Zobacz także: Czy to najgłupszy złodziej w historii? Chciał wywieźć ze sklepu bankomat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)