Apple: urządzenia z 10 calowymi dotykowymi ekranami jeszcze w tym roku?

Apple: urządzenia z 10 calowymi dotykowymi ekranami jeszcze w tym roku?

Apple: urządzenia z 10 calowymi dotykowymi ekranami jeszcze w tym roku?
11.03.2009 21:00, aktualizacja: 12.03.2009 09:50

Agencja Reutera donosi, że firma Apple zamierza w trzecim kwartale tego roku wprowadzić na rynek urządzenia wyposażone w 10 calowe ekrany dotykowe. Dziennikarze tego serwisu powołali się wiarygodnego informatora chcącego zachować anonimowość.

Producentem nowych, 1. calowych, ekranów dotykowych ma być znana tajwańska firma Wintek. Spółka ta zaopatruje obecnie Apple w matryce do telefonów iPhone. Teraz, zgodnie z informacjami udostępnionym przez "wiarygodne źródło związane z tajwańskim producentem", gigant z Cupertino złożył zamówienie na znacznie większe ekrany. Mniej więcej takie, jakich używa się przy konstrukcji komputerów typu netbook. Urządzenie takie miałoby się pojawić na rynku w trzecim kwartale tego roku.

Obraz
© (fot. Isamu Sanada)

Niestety, informacji tych nie chciał skomentować żaden oficjalny przedstawiciel zainteresowanych spółek. James Chen z Wintek przyznał jedynie, że jego firma traktuje Apple jako swojego najważniejszego klienta jednak nie może zdradzić żadnych informacji o planowanych produktach. W podobnym tonie wypowiedziała się Jill Tan, przedstawicielka Apple, twierdząc, że jej firma nie zamierza odnosić się do spekulacji jakie co chwila pojawiają się na rynku.

Obraz
© (fot. Isamu Sanada)

Co ciekawe, wcześniej w tym miesiącu w tajwańskich mediach pojawiły się liczne doniesienia o tym, że firma Apple po sukcesach telefonu iPhone planuje stworzenie komputera klasy PC wyposażonego w ekran dotykowy. Producentem urządzenia miałaby być spółka Quanta Computer.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)