Apple rezygnuje z Google Maps

Apple rezygnuje z Google Maps
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

14.05.2012 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple tak naprawdę nie potrzebowało Google Maps już od jakiegoś czasu, ale mimo to kontynuowało współpracę z serwisem giganta z Mountain View, wykorzystując go w iOS-owej aplikacji Maps. Amerykański portal 9to5mac donosi, że Apple zmieniło zdanie i zamierza porzucić Google Maps w iOS 6, zastępując je całkowicie autorską usługą.

Zgodnie ze źródłami 9to5. nowa aplikacja działa podobno „dużo czyściej, szybciej i stabilniej” od tej, która opiera się na serwisie Google. No… może i prawda, ale w sumie – co innego mogłoby powiedzieć źródło powiązane z Apple?

Bardziej interesujący wydaje się być nowy, stworzony przez wykupioną w zeszłym roku przez Apple firmę C3 Technologies, tryb 3. pozwalający na oglądanie w trójwymiarze wybranych przez użytkownika (dostępnych) obszarów. Jeśli ostateczny efekt przypominać będzie dema map 3D od C3, nic tylko zacierać ręce w oczekiwaniu na jego prezentację.

A co do szerszego obrazu –. wygląda na to, że Apple zamierza dalej konsekwentnie odsuwać się od Google (no wiecie, święta wojna i te sprawy). Jeśli chodzi o mapy – wraz z wykupieniem C3, Poly9 i Placebase – firma z Cupertino stała się chyba zdolna do polegania w tej dziedzinie wyłącznie na sobie. Aplikacja zostanie najprawdopodobniej po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana w trakcie tegorocznych targów WWDC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także