Apple rezygnuje z Google Maps

Apple rezygnuje z Google Maps

Apple rezygnuje z Google Maps
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
14.05.2012 10:08

Apple tak naprawdę nie potrzebowało Google Maps już od jakiegoś czasu, ale mimo to kontynuowało współpracę z serwisem giganta z Mountain View, wykorzystując go w iOS-owej aplikacji Maps. Amerykański portal 9to5mac donosi, że Apple zmieniło zdanie i zamierza porzucić Google Maps w iOS 6, zastępując je całkowicie autorską usługą.

Zgodnie ze źródłami 9to5. nowa aplikacja działa podobno „dużo czyściej, szybciej i stabilniej” od tej, która opiera się na serwisie Google. No… może i prawda, ale w sumie – co innego mogłoby powiedzieć źródło powiązane z Apple?

Bardziej interesujący wydaje się być nowy, stworzony przez wykupioną w zeszłym roku przez Apple firmę C3 Technologies, tryb 3. pozwalający na oglądanie w trójwymiarze wybranych przez użytkownika (dostępnych) obszarów. Jeśli ostateczny efekt przypominać będzie dema map 3D od C3, nic tylko zacierać ręce w oczekiwaniu na jego prezentację.

A co do szerszego obrazu –. wygląda na to, że Apple zamierza dalej konsekwentnie odsuwać się od Google (no wiecie, święta wojna i te sprawy). Jeśli chodzi o mapy – wraz z wykupieniem C3, Poly9 i Placebase – firma z Cupertino stała się chyba zdolna do polegania w tej dziedzinie wyłącznie na sobie. Aplikacja zostanie najprawdopodobniej po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana w trakcie tegorocznych targów WWDC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)