Apple rezygnuje z 23‑calowego Cinema Display na rzecz modelu o przekątnej 24 cale

Apple rezygnuje z 23-calowego Cinema Display na rzecz modelu o przekątnej 24 cale

19.11.2008 14:05, aktual.: 19.11.2008 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Apple zamierza przed świętami Bożego Narodzenia wprowadzić do sprzedaży nowy 24-calowy monitor Cinema Display, który zajmie miejsce dotychczasowego modelu o przekątnej 23 cale. Nowe wyświetlacze dysponują diodami LED, które wykorzystywane są do podświetlania matrycy, podobnie jak w nowych macbookach.

Apple rozpoczęło zbieranie zamówień na nowy model 24-calowego monitora Cinema Display. Urządzenie można także już zakupić w przedsprzedaży, w sklepie internetowym Apple w cenie 899 dolarów. Wysyłka urządzeń do klientów, którzy zamówią nowy monitor rozpocznie się pod koniec bieżącego miesiąca.

24-calowy monitor Cinema Display posiada wymiary 47,8. x 57,32 x 19,71 cm i waży około 9,5 kg. Rozdzielczość natywna nowego produktu Apple'a to 1920 x 1200, co umożliwia odtwarzanie filmów Full HD (1080p). Kąt widzenia, zarówno w pionie, jak i poziomie wynosi 178 stopni. Najważniejszą nowością w nowym monitorze Apple'a jest zastosowanie technologii podświetlania diodami LED, co owocuje lepszą jasnością obrazu i około zużyciem energii mniejszym o około 30 %.

Obraz
© Cinema Display (fot. Apple)

Nowy wyświetlacz firmy z Cupertino posiada trzy porty USB, wbudowaną kamerę iSight, mikrofon oraz głośniki w standardzie 2.1. 24-calowy Cinema Display jest najbardziej "zielonym" produktem z dotychczasowych monitorów Apple'a. Kable i elementy nie wykorzystują materiałów typu PVC i BFR. Monitor spełnia założenie standardu Energy Star 4.0. Nawet samo opakowanie jest o 44 % lżejsze, niż w przypadku 23-calowego Cinema Display.

Urządzenie posiada złącze Display Port. 24-calowy monitor nie spełni jednak wymagań stawianych przez grafików, kontrast na poziomie 1000:1 oraz czas reakcji matrycy wynoszący 14 ms to trochę za mało, jak na obecne standardy.

23-calowy model Cinema Display zostaje tym samym wycofany z oferty. Użytkownicy, którzy chcą go nabyć muszą poszukać go u lokalnych dostawców lub np. w serwisie aukcyjnym eBay.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)