Apple przegrywa sądową walkę o prawa do nazwy iPhone

Apple przegrywa sądową walkę o prawa do nazwy iPhone
18.03.2013 10:00
Apple przegrywa sądową walkę o prawa do nazwy iPhone
Źródło zdjęć: © chip.pl

Po spektakularnej porażce w Brazylii, gdzie Apple nie może sprzedawać swojego smartfona pod dotychczasową nazwą, teraz pora na rozstrzygnięcie sporu w Meksyku.

I w tym przypadku Apple absolutnie nie może być zadowolone z rozwoju sytuacji, bowiem Sąd Najwyższy uznał, że firma telekomunikacyjna iFone nie tylko działa na terenie tego kraju zgodnie z prawem, ale także zachowa swój znak towarowy "iFone", może sprzedawać swoje produkty, w tym korporacyjne systemy telefoniczne, i może też domagać się od firmy z Cupertino odszkodowania. Apple odwołało się do Sądu Najwyższego po przegranej w sądzie niższej instancji.

iFone złożył wniosek o przyznanie znaku towarowego dla swojej nazwy cztery lata przed tym, jak Apple opatentowało w Meksyku swoją nazwę. Mimo tego, firma z Cupertino nie chciała dopuścić, by iFone mogło dysponować nazwą niezwykle podobną do swojego flagowego produktu.

Co ciekawe, pierwszy pozew złożyła firma iFone, jeszcze w 200. roku. Apple jednak, zamiast pójść na ugodę, postanowiło odpowiedzieć kolejnym pozwem. Teraz odwoływać już się nie może, aczkolwiek swój znak towarowy "iPhone" zachowuje i może sprzedawać swoje smartfony na terenie Meksyku.

iFone będzie domagać się jednak odszkodowania. Chce także zmierzyć się w sądzie z trzema operatorami, sprzedającymi iPhone'a, w tym z imperium Carlosa Slima - Movilem - oraz hiszpańską Telefonicą.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Znamy cenę Samsunga Galaxy S IV"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)