Apple pracuje nad własną platformą płatności mobilnych?

Apple pracuje nad własną platformą płatności mobilnych?

Apple pracuje nad własną platformą płatności mobilnych?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.01.2014 15:55

Apple wedrze się na terytorium Google, Square i PayPala? Jak informuje znany amerykański dziennik The Wall Street Journal, gigant z Cupertino pracuje nad stworzeniem autorskiej usługi umożliwiającej dokonywanie zakupów poza multimedialną ofertą serwisu iTunes Store.

Zgodnie z doniesieniami dziennika, bazą dla nowego projektu Apple ma być oczywiście ponad 57. milionów zarejestrowanych użytkowników oficjalnego sklepu firmy. Zdaniem redakcji WSJ, niewykluczone, iż całe przedsięwzięcie będzie polegało na wyposażeniu osób posiadających konta w iTunes w możliwość realizowania z jego pozycji płatności w innych, niezależnych sklepach internetowych.

Co to tak naprawdę oznacza? Gigant z Cupertino chce, aby posiadacze kont w iTunes Store mogli za jego pośrednictwem dokonywać zakupu czysto fizycznych produktów i usług (jak np. sprzętu komputerowego, ubrań czy jedzenia). Pieczę nad rozbudową funkcji serwisu ma sprawować jego wieloletnia kierowniczka - Jennifer Bailey.

Tak jak można było się tego spodziewać, dotychczas nie doczekaliśmy się żadnego oficjalnego komentarza w tej sprawie. Biorąc pod uwagę fakt, iż pierwsze doniesienia na temat rzekomych planów Apple dotyczących stworzenia tego rodzaju usługi nawiedziły media już kilkanaście miesięcy temu, wydaje nam się, że coś faktycznie może być na rzeczy.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Obama zapowiedział reformę NSA

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)