Apple pracuje nad udoskonalonymi mapami dla iOS 8

Apple pracuje nad udoskonalonymi mapami dla iOS 8

Apple pracuje nad udoskonalonymi mapami dla iOS 8
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.03.2014 12:30

Nie jest żadną tajemnicą, że pierwotna wersja aplikacji mapowej Apple nie spotkała się z najcieplejszym przyjęciem mediów oraz większości posiadaczy obsługujących ją urządzeń firmy. Mimo że dzięki licznym update’om jakość usługi uległa na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy znacznej poprawie, według wielu wciąż daleko jej do poziomu, który zasługiwałby na miano ideału. Z najświeższych informacji wynika, że taki stan rzeczy może ulec zmianie wraz z premierą systemu iOS 8, który zdaniem portalu 9to5mac zostanie wyposażony w nową, udoskonaloną wersję map Apple.

Zgodnie z doniesieniami anonimowych źródeł portalu, generalny remont aplikacji mapowej będzie zaledwie jedną z bardzo wielu zmian, które zawitają na pokłady urządzeń w parze z nowym OS-em firmy. Według informacji serwisu, nowa wersja usługi zostanie przygotowana we współpracy z przedsiębiorstwami stanowiącymi od niedawna część Apple, jak np. BroadMap, Embark czy HopStop. Poza ogólnym poprawieniem jakości działania aplikacji, celem giganta jest ponoć także uczynienie z niej źródła możliwie najdokładniejszych informacji na temat istotnych miejsc, takich jak lotniska, stacje kolejowe czy autostrady.

Co więcej, źródła 9to5mac twierdzą, że Cook i spółka nareszcie wyposażą serwis w informacje na temat rozkładów jazdy komunikacji publicznej. Poniżej możecie zobaczyć grafikę ukazującą jak prawdopodobnie będą one prezentowane w praktyce (nie jest to zrzut ukazujący oficjalny wariant aplikacji):

Obraz
© (fot. 9to5Mac via Giznet.pl)

Najprościej rzecz ujmując, zakładka z danymi na temat transportu publicznego przypuszczalnie wyląduje gdzieś między odnośnikami prowadzącymi do informacji przydatnych dla kierowców i pieszych. Miejmy nadzieję, że tym razem obejdzie się bez kolosalnej wtopy.

Co ciekawe, według informatorów 9to5mac, inną z najciekawszych nowości, które trafią na pokłady urządzeń wraz z premierów iOS 8 będzie także tajemnicza aplikacja Healthbook. Wnioskując z jej nazwy, możemy chyba spekulować, iż Apple zamierza wypuścić na rynek gadżet wyposażony w mechanizmy umożliwiające monitorowanie zdrowia użytkownika. Niewykluczone, że wcale nie będzie to smartfon czy też tablet. Pozostało nam jedynie uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)