Apple pozwany za zrywanie połączeń

Apple pozwany za zrywanie połączeń

21.08.2008 10:30, aktual.: 21.08.2008 14:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykanka Jessica Alena Smith złożyła pozew przeciwko Apple - kobieta zarzuca firmie, że sprzedała jej telefon, którego jakość nijak ma się do tego, co firma z Cupertino deklarowała w materiałach promocyjnych. Sprawa dotyczy przede wszystkim problemu zrywania połączeń z siecią 3G, stwierdzonego w najnowszym iPhone'ie 3G.

Mowa tu o problemie, o którym pisaliśmy w tekście "iPhone 3G ma problemy z... 3G?" - http://www.pcworld.pl/news/162775/iphone.3g.ma.problemy.z....3g..html. Okazało się bowiem, że nowy iPhone wyjątkowo często zrywa połączenia z siecią 3G -jako przyczynę tego faktu specjaliści wskazują zbyt niski poziom czułości urządzenia na taki sygnał lub wadliwy układ 3G - http://www.pcworld.pl/news/163032/iphone.3g...za.problemy.odpowiada.infineon..html wyprodukowany przez firmę Infineon.

Pani Smith ta niedoskonałość iPhone'a 3G dopiekła najwyraźniej bardzo mocno - do tego stopnia, że Amerykanka zdecydowała się na złożenie pozwu do sądu. W przedstawionych przez nią dokumentach czytamy m.in., że w materiałach reklamowych urządzenia producent twierdził, że iPhone gwarantuje wyjątkowo szybkie przesyłanie danych ( np. e-maili czy podczas surfowania w Sieci ). Rzeczywistość okazała się zupełnie inna - transfer danych jest wolny, a na dodatek urządzenie ustawicznie rozłącza się z siecią 3G ( w pozwie mowa jest o "niezwykle wysokiej liczbie przerwanych połączeń" - mimo iż J. Smith mieszka w okolicy, w której sygnał 3G jest bardzo silny ). Dlatego też kobieta postanowiła się domagać rekompensaty od Apple'a.

Kobieta domaga się od firmy Jobsa naprawienia telefonu ( lub wymiany na sprawny egzemplarz ) a także niesprecyzowanego na razie odszkodowania za problemy z urządzeniem. Warto odnotować, iż Apple prawdopodobnie szykuje już uaktualnienie dla oprogramowania iPhone'a 3G, które rozwiązać ma problem ze zrywaniem połączeń - być może więc już wkrótce przynajmniej część roszczeń powódki zostanie zaspokojona.

Prawnicy kobiety zaznaczają, iż z doniesień prasowych wynika, że problem nie dotyczy jedynie urządzenia pani Smith - dlatego też złożyli wniosek o uznanie ich pozwu za zbiorowy ( wtedy stronami sporu będą Apple i ogół nabywców iPhone'a 3G ). Sąd nie podjął jednak na razie decyzji w tej sprawie.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także