Apple poza ekorankingiem

Apple poza ekorankingiem

Apple poza ekorankingiem
02.09.2010 00:54, aktualizacja: 02.09.2010 09:23

Apple odmówiło zgody na umieszczenie swoich iPhone’ów w eko rankingu stworzonym przez brytyjską sieć O2. Ranking ten bada wpływ poszczególnych modeli telefonów na środowisko naturalne.

Apple odmówiło zgody na umieszczenie swoich iPhone’ów w ekorankingu stworzonym przez brytyjską sieć O2. Ranking ten bada wpływ poszczególnych modeli telefonów na środowisko naturalne.

W rankingu stworzonym przez sieć O2 badane są takie elementy telefonu jak materiały, z których został on stworzony, proces produkcyjny, opakowanie, efektywność energetyczna oraz łatwość jego recyklingu.

Na podstawie otrzymanych wyników każdemu z badanych modeli przyznana została ocena w skali od zera do pięciu. Takie oceny otrzymały telefoniczne produkty m.in. Samsunga, Nokii czy SonyEricssona.

Nie znalazły się wśród nich produkty Apple, który odmówił dobrowolnego przystąpienia do programu. Firma odmówiła również komentarza w tej sprawie.

Program powstał we współpracy z organizacją _ Forum for the Future _, która współpracuje m.in. z branżą elektroniczną w celu tworzenia rozwiązań bardziej przyjaznych ekologii.

Warto przypomnieć, że pod koniec 2008 roku w podobnym rankingu Apple zajął ostatnie miejsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)