Apple płaci swoim dystrybutorom za... nieobniżanie cen

Apple płaci swoim dystrybutorom za... nieobniżanie cen

Apple płaci swoim dystrybutorom za... nieobniżanie cen
Źródło zdjęć: © Anthony Lyo / CC
16.01.2013 13:30, aktualizacja: 16.01.2013 13:49

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego wszystko wokół tanieje w miarę upływu czasu, a ceny produktów Apple'a są ciągle takie same?

Jeśli tak, to zaraz dowiecie się dlaczego. Po pierwsze, Apple ma zupełnie inną politykę współpracy z dystrybutorami niż większość operujących na mobilnym rynku firm. Większość z nich sprzedaje dystrybutorom sprzęt po znacznie niższych, hurtowych cenach, podaje swoją sugerowaną cenę sprzętu, ale pozwala na sprzedaż urządzeń poniżej tej ceny. Apple natomiast nie pozwala. Dopuszczalna jest jedynie niewielka zmiana ceny. Co więcej, różnica między cenami hurtowymi, a ustalaną przez producenta sugerowaną ceną jest w przypadku firmy z Cupertino tajemnicą, o której nikt nie może mówić.

Po drugie zaś, Apple oferuje dość pokaźne nagrody pieniężne dla tych dystrybutorów, którzy sprzedają produkty tej firmy po ustalonej, albo powyżej ustalonej ceny.

To dlatego wszystkie wokół urządzenia tanieją, a produkty Apple tanieją dopiero wtedy, gdy na rynku pojawią się ich nowsze wersje.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Jedna pogłoska i akcje Apple’a lecą w dół"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)