Apple otworzyło w Chinach gigantyczny sklep

Apple otworzyło w Chinach gigantyczny sklep

Apple otworzyło w Chinach gigantyczny sklep
Źródło zdjęć: © AP
22.10.2012 15:17, aktualizacja: 22.10.2012 15:57

Firma Apple otworzyła w sobotę w Pekinie swój największy sklep w Azji, i zarazem szósty w Chinach kontynentalnych (bez Hongkongu).

Krótko po otwarciu w sobotę rano (czasu lokalnego) sklep wypełnili klienci, a około stu osób czekało na zewnątrz, by wejść do środka - relacjonuje agencja AFP. Przypomina ona, że Chiny stały się dla Apple drugim rynkiem po USA, a niebawem powinny znaleźć się na pierwszym miejscu. Jednocześnie, Apple był krytykowany po tym, jak tajwańska firma Foxconn, produkująca dla niego i kilku innych koncernów urządzenia elektroniczne, przyznała w środę, że w zakładach w prowincji Shandong zatrudniała osoby nieletnie, nawet w wieku 1. lat.

Jak napisał niedawno anglojęzyczny dziennik "China Daily", produkowane przez Apple iPady i iPhony stały się bardzo popularne wśród młodych Chińczyków, i szybko pojawiły się podróbki tych urządzeń, by zaspokoić popyt. W zeszłym roku, według "China Daily", milicja przeprowadziła kontrole w 2. sklepach w mieście Kunming na południowym zachodzie kraju, które sprzedawały podrabiane produkty Apple.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)