Apple otwiera salon w Gliwicach

Apple otwiera salon w Gliwicach

Apple otwiera salon w Gliwicach
Źródło zdjęć: © IDG
02.07.2007 11:00, aktualizacja: 03.07.2007 14:00

Sieć iSpot Apple Premium Reseller otworzyła w Gliwicach nowy salon sprzedaży produktów firmy Apple. Dotychczas cztery salony tej firmy działały w Warszawie, po jednym zaś w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Kolejny w pierwszej połowie lipca zostanie otwarty w Łodzi.

_ "Zakładaliśmy oczywiście, że otwarcie spowoduje zainteresowanie, ale nie spodziewaliśmy się aż takiej frekwencji" _, przyznaje Magda Janiga z sieci iSpot. _ "W pierwszym dniu salon odwiedziło około 3 tys. osób. Największym zainteresowaniem cieszyły się iPody i akcesoria do nich, sporo osób pytało też o laptopy Apple". _

Dlaczego firma wybrała właśnie Gliwice na miejsce otwarcia swojego kolejnego salonu? Każde z miast, w którym dotychczas otwierano iSpoty, jest sporo od Gliwic większe. _ "To prawda - mówi Magda Janiga - ale w Gliwicach jest szczególnie interesujący potencjał. Po pierwsze, jest to miasto akademickie z bodaj największym w Polsce odsetkiem mieszkańców z wyższym wykształceniem, po drugie, jako siedziba strefy ekonomicznej i dynamicznych koncernów jest dobrą lokalizacją w przypadku tak zaawansowanych, nowoczesnych i prestiżowych produktów jakie mamy w ofercie. Po trzecie, Gliwice są ośrodkiem na terenie konurbacji górnośląskiej i trudno ograniczać swoje plany tylko do mieszkańców tego miasta, skoro w promieniu godziny jazdy samochodem od nowego salonu mieszka faktycznie ponad dwa miliony ludzi". _

Gliwicki iSpot oferuje pełną gamę produktów Apple: stacje robocze Mac Pro, komputery stacjonarne Mac mini i iMac, notebooki MacBook i MacBook Pro,a także iPody. Poza tym ofertę wzbogacają akcesoria do iPodów ( bardzo szeroki wybór, po raz pierwszy na Śląsku ), akcesoria i urządzenia peryferyjne do komputerów Apple, torby do notebooków, oprogramowanie. W salonie będą organizowane pokazy i szkolenia dla osób zainteresowanych poznawaniem możliwości rozwiązań Apple do rynku grafiki, filmowego czy muzycznego.

Nowy salon znajduje się w gliwickim centrum handlowym Forum Gliwice przy ul. Lipowej 3, nieopodal dworca kolejowego. Czynny będzie codziennie od godziny 9 do 21, a w niedziele od 10 do 20.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)