Apple ogłasza wyniki finansowe - mógłby kupić sobie małe państwo

Apple ogłasza wyniki finansowe - mógłby kupić sobie małe państwo

Apple ogłasza wyniki finansowe - mógłby kupić sobie małe państwo
Źródło zdjęć: © Rob Pongsajapan / Flickr.com
21.07.2011 14:14, aktualizacja: 21.07.2011 14:31

Apple pochwaliło się swoimi wynikami finansowymi, nam czapki spadły z głów. Firma obecnie dysponuje ponad 76 miliardami dolarów w gotówce, krótko- i długoterminowych papierach wartościowych.

Gdyby Apple nagle przestało zarabiać, w niczym by to mu nie przeszkodziło. Ilość pieniędzy, jakie zgromadził gigant, pozwalają mu w tym momencie operować przez kilka lat nawet jeśli przychody spadną do zera. A wszyscy wiemy, że to niemożliwe.

Obraz
© (fot. Rob Pongsajapan / Flickr.com)

Dla lepszego zobrazowania bogactwa Apple, wystarczy wspomnieć, że firma ta mogłaby dać każdemu obywatelowi Stanów Zjednoczonych 24. dolarów. Każdemu jednemu. Mogłaby kupić pięć gigantów medialnych, takich jak Netflix. Mogłaby kupić bank Goldman Sachs i wciąż zostałyby pieniądze, by jeszcze sobie przejąć LinkedIna i Twittera.

Po co tyle pieniędzy Apple’owi? Czemu gigant je gromadzi. Tego oczywiście się z wyprzedzeniem nie dowiemy. Spekulacji jest wiele. Niektórzy mówią, że Apple chce je wykorzystać by wypłacić dywidendy swoim akcjonariuszom. Inni, że gigant szykuje się do wielkiego przejęcia innej firmy. Jeszcze inni sugerują, że za te pieniądze powstaną tysiące nowych sklepów Apple Store. Jedno jest pewne: przy tym tempie gromadzenia finansów, jeszcze w tym roku firma będzie dysponowała stoma miliardami dolarów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Chińska nastolatka odda dziewictwo za iPhone'a 4"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)