Apple nie zamierza unifikować systemów OS X i iOS

Apple nie zamierza unifikować systemów OS X i iOS

Apple nie zamierza unifikować systemów OS X i iOS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.01.2014 14:45

Kierownictwo Apple postanowiło zdementować plotki sugerujące, że firma zamierza połączyć systemy OS X i iOS w jedną całość. Uważa to, co robi Microsoft, za marnowanie energii.

- _ Nie marnujemy czasu nad dumaniem na temat pojedynczego interfejsu i łączenia różnych systemów w jedną całość. To straszna strata energii _ –. stwierdził Phill Schiller, jeden z kierowników marketingu Apple’a.

- _ Nasze systemy będą podobne w miejscach, gdzie ma to jakikolwiek sens, będą też się od siebie różnić, by zachować ich tożsamość i przeznaczenie _ –. dodaje Craig Federighi, jeden z dyrektorów działu oprogramowania w Apple.

Apple zamierza więc kontynuować wypracowaną przez siebie strategię. System OS X czerpie wiele z iOS-a (jak na przykład niektóre aplikacje czy centrum powiadomień), nie będzie jednak w stanie uruchamiać mobilnych aplikacji i skupi się na dostosowaniu interfejsu do myszki i klawiatury, ignorując ekrany dotykowe. Taktyka ta jak dotąd się sprawdzała. Ale czy nadal tak będzie? Czas pokaże...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Adres IP nie może być dowodem w sprawie o piractwo"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)