Apple nie jest innowacyjne? Samsung Galaxy S8 może skopiować rozwiązanie z iPhone’a 7

Apple nie jest innowacyjne? Samsung Galaxy S8 może skopiować rozwiązanie z iPhone’a 707.12.2016 10:36
Apple nie jest innowacyjne? Samsung Galaxy S8 może skopiować rozwiązanie z iPhone’a 7
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

Według plotek, Samsung Galaxy S8 będzie pozbawiony minijacka. Do nowego smartfona Samsunga tradycyjnych słuchawek nie podłączymy. Tak jak do iPhone’a 7 - Apple jako pierwszy pozbył się tego wejścia.

O tym, że Samsung chce skasować minijacka, pisze portal SamMobile. Miłośnicy tradycyjnych słuchawek mogą pocieszać się, że to jeszcze nieoficjalna informacja, ale wiele wskazuje na to, że Apple zapoczątkował nowy trend.

Co w zamian? Słuchawki podłączyć będzie można przez port USB-C - a więc starsze modele potrzebować będą przejściówek. To niejedyny problem, bo wykorzystanie tego portu oznacza, że trzeba będzie wybierać: albo słuchamy muzyki przewodowo, albo ładujemy smartfon. Jest tylko jeden port, więc jednocześnie tych rzeczy robić się nie da. Tak jak w iPhonie 7, co czasami irytuje. Ale spokojnie - bez gniazda słuchawkowego da się żyć, czego iPhone 7 jest doskonałym przykładem.

Decyzja Samsunga może mieć też pozytywne strony. Niewykluczone, że Samsung Galaxy S8 będzie szczuplejszy i dostanie lepszą baterię - właśnie dzięki temu, że zwolni się trochę miejsca. To chyba dobra rekompensata za pożegnanie dosyć starego standardu, prawda?

Apple jest innowacyjny

Apple często krytykowany jest za brak nowych rozwiązań. Kiedyś firma kojarzyła się z innowacyjnością, dziś ich nowe sprzęty są jak małżeństwo - fajne, ale trochę nudne. To powszechna opinia. Mimo to kontrowersyjne (i odważne) pomysły giganta szybko są podchwytywane przez branżę. Czy nam się to podoba, czy nie, Apple wciąż wyznacza trendy. A reszta za nimi podąża. Łatwo się domyślić, że z minijacka prędko zrezygnują kolejni producenci smartfonów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)