Apple iPad 2 z aparatem 0,7 Mpix posłużył do nakręcenia teledysku

Apple iPad 2 z aparatem 0,7 Mpix posłużył do nakręcenia teledysku

18.03.2011 09:50, aktual.: 18.03.2011 10:34

Do tabletu Apple iPad 2 trafił dokładnie ten sam aparat fotograficzny co do iPoda Touch - z matrycą 0,7 Mpix, niewiele lepszą od przedniej kamerki urządzenia. Mimo to tablet potrafi ponoć kręcić wideo "jakości HD". Prezentujemy próbkę jego możliwości - teledysk w całości nagrany iPadem 2

Kręceniem teledysku do piosenki NEED w wykonaniu wokalistki Eddy zajęła się firma Remedy Films. Nagrywanie materiału zajęło 5 godzin, kolejnych 1. potrzebnych było na montaż. Jeden z iPadów był zamontowany do klasycznego statywu, inny zamontowano na suwnicy marki Kessler, jeszcze inny wylądował na na statywie naramiennym operatora.

Czwartym bawiła się sama wokalistka. Jakość pewnie byłaby lepsza, gdyby nie ciemna sceneria, ta jednak najlepiej wpisywała się w tematykę utworu.

Zarówno od iPoda Touch jak i od iPada 2 nie ma co jednak oczekiwać "prawdziwego HD". Tylna kamera ma rozdzielczość zaledwie 96. x 720 pikseli, a więc mniejszą niż końcowa rozdzielczość filmów (1280 x 720 pikseli @30fps).

iPada 2 dzieli zatem przepaść względem iPhone'a 4 z 5-megapikselową matrycą aparatu. Tablet Apple'a blado też wypada na tle innych tabletów, w których zwykle przednia kamera ma większe możliwości niż główna, 0,7-megapiskelowa kamerka iPada 2.

Wygląda na to, że nie bez powodu Apple przemilczał na swojej stronie informację o jakości zdjęć z głównego aparatu iPada 2. chwaląc się jedynie pięciokrotnym zoomem i nagrywaniem filmów HD (720p) oraz jakością VGA dla zdjęć z przedniej kamery.

Z drugiej strony jednak 720 linii obrazu niby dostajemy, a to, że rozdzielczość pozioma jest skalowana, to jak widać zdaniem Apple szczegół.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)