Apple chce przejąć Sony, wypuści iKonsolę!

Apple chce przejąć Sony, wypuści iKonsolę!

01.04.2011 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple zdecydowało się, na co wyda 50 miliardów dolarów w gotówce - na oddział firmy Sony, zajmujący się konsolą Playstation. Firma z Cupertino ma ambitne plany zawładnięcia tym segmentem.

*Apple zdecydowało się, na co wyda 50 miliardów dolarów w gotówce - na oddział firmy Sony, zajmujący się konsolą Playstation. Firma z Cupertino ma ambitne plany zawładnięcia tym segmentem. *

To, co widzicie na zdjęciu obok, to prototyp nowej konsoli do gier - iPlay. Oczywiście wielu z was zapewne uzna to za żart, ale fakt pozostaje faktem - Apple od wielu miesięcy szykowało się do wejścia na rynek konsol do gier, choć do tej pory nie było wiadomo, czy stworzy własną konsolę, czy też przejmie któregoś z ważnych graczy na rynku - tu w grę wchodziły jedynie firmy Nintendo oraz Sony.

Jak tłumaczy przedstawiciel Apple'a, Rich Dellinger, Nintendo nie ma tak zaawansowanej technologii, aby sprostać oczekiwaniom rynku. - Koniecznie jest połączenie wyśmienitej grafiki, z kontrolą ruchową, to jest przyszłość rynku konsol do gier i my ją utworzymy - powiedział.

Obraz
© Prototyp konsoli iPlay - czy Microsoft ma się czego obawiać? (fot. via Chip.pl)

Plotki o przejęciu firmy Sony przez Apple'a pojawiały się już pod koniec 201. roku, kiedy to wypłynęła informacja o tym, iż firma z Cupertino dysponuje aż 50 miliardami dolarów w gotówce i zastanawia się co z nimi zrobić. Większość analityków skłaniała się właśnie do przejęcia Sony i... stało się.

Za niespełna 1. miliardów dolarów, Apple przejmuje oddział firmy Sony zajmujący się rozwijaniem konsoli do gier Playstation. Oprócz gotówki, którą Apple zapłaci Firma z Cupertino nie zamierza jednak rozwiązywać oddziału, ale zapewni wsparcie od strony oprogramowania - na nowej generacji konsoli ma bowiem pojawić się system operacyjny iOS, a gry będzie można kupować bezpośrednio z AppStore.

Według Steve'a Wozniaka, współzałożyciela Apple'a, który ostatnio niezbyt dobrze żyje ze "swoją" dawną firmą, to doskonały czas na tego typu przejęcie. - Owszem, jestem trochę sceptyczny co do samego pomysłu wchodzenia Apple'a na rynek konsol, ale jeśli już, to właśnie teraz jest ten czas, a Sony Entertainment to doskonały wybór - powiedział.

Nowa konsola do gier Apple'a ma zadebiutować na rynku już w przyszłym roku. Ciekawe co na to Microsoft, który nowego Xboksa ma zaprezentować dopiero za cztery lata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)