Apple Aperture 3, czyli profesjonalne możliwości i prostota iPhoto

Apple Aperture 3, czyli profesjonalne możliwości i prostota iPhoto
Źródło zdjęć: © iSource

08.03.2010 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma iSource wprowadziła do oferty najnowszą wersję oprogramowania do obróbki i katalogowanie zdjęć. Aperture 3 to ponad 200 nowych funkcji ułatwiających pracę z fotografiami. W nowej wywoływarce zdjęć RAW pojawiły się zarówno funkcje znane z popularnego iPhoto: Twarze i Miejsca, jak i nowe narzędzia usprawniające obróbkę zdjęć

Program oferuje zaawansowane, a przy tym łatwe w obsłudze narzędzia dające profesjonalne możliwości połączone z intuicyjną obsługą znaną z iPhoto. Jest to oprogramowanie zarówno dla profesjonalistów, jak i dla pasjonatów fotografii, którzy doceniają funkcjonalność iPhoto, jednak chcą zrobić o krok dalej.

W nowej wersji wywoływarki plików RAW firmy Apple pojawiło się ponad 20. nowych funkcji. Na pierwszy plan wysuwają się te znane z popularnego iPhoto. Dzięki funkcji Twarze aplikacja rozpoznaje osoby widoczne na fotografiach, nawet grupowych, i po dodaniu nowej partii zdjęć sama identyfikuje osoby, które na nich widnieją. Funkcja pozwala na tworzenie spersonalizowanych folderów. Zaś aplikacja Miejsca wykorzystuje informacje z odbiorników GPS umieszczanych w niektórych aparatach oraz umożliwia dodawanie takich danych do zdjęć z aparatów, które GPS-ów nie mają. Dodatkowo program stworzy interaktywną mapę podróży uporządkowaną według miasta, kraju, czy wybranych przez nas szczególnych miejsc, w których powstawały zdjęcia. Aplikacje te stworzone są z myślą o jak najprostszym katalogowaniu i przeglądaniu dużego zbioru fotografii, jednocześnie z dysków lokalnych i zewnętrznych.

Wśród nowych funkcji wyróżnia się także zestaw zdefiniowanych ustawień, który sprawia, że za jednym kliknięciem można odzyskać ustawienia zastosowane w wybranym zdjęciu. Nowe, niedestrukcyjne Pędzle reagujące na krawędzie obiektów umożliwiają precyzyjne, selektywne wprowadzanie głębokich korekt lub szybkich poprawek na zdjęciach, a gotowe ustawienia korekcji pozwalają na szybkie i łatwe wprowadzanie zmian dla całego zdjęcia.

Aperture 3 pozwala również na tworzenie wyjątkowych pokazów multimedialnych zawierających pokazy slajdów, klipy video w formacie HD, ścieżki dźwiękowe i profesjonalnie zaprojektowane motywy. Dodatkowo daje możliwość natychmiastowego eksportu naszej twórczości do iPhona, iPoda Touch bądź serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy Flickr.

Nowa wersja oprogramowania do zarządzania zdjęciami pracuje w trybie 64-bitowym, co oznacza, że wykorzystuje w pełni moc najnowszych komputerów Mac.

Cena oprogramowania w ofercie iSource to 84. PLN brutto, natomiast koszt aktualizacji jego starszej wersji to 456 PLN.

Każdy, kto chce przetestować Aperture 3 przed zakupem, może przez 30 dni korzystać z bezpłatnej wersji demo, która dostepna jest po rejestracji na stronie www.apple.com/aperture.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)