App Store - 100 mln pobrań

W zeszłym tygodniu Steve Jobs przekazał informację, że użytkownicy telefonów z jabłkowym logo pobrali już 100 mln aplikacji. Cel 1 mld pobrań osiągnięty zostanie wcześniej niż pierwotnie przypuszczano. Udostępniane są coraz ciekawsze aplikacje, nie zawsze przy użyciu oficjalnego kanału dystrybucji.

App Store - 100 mln pobrań

17.09.2008 | aktual.: 17.09.2008 09:36

W sierpniu użytkownicy telefonów Apple pobrali 70 mln aplikacji, w zeszłym tygodniu przekroczono barierę 100 mln. Jobs liczył na 1 mld pobrań w ciągu pierwszego roku działalności sklepu - wszystko wskazuje jednak na to, że nastąpi to szybciej.

Aplikacje, które tracą powoli popularność często redukują swoje ceny (nawet o 80%), powracając szybko do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych programów. Obecnie hitem stała się gra Spore Origins ze stajni Electronic Arts. Producent zapowiedział bardzo szeroką ofertę gier na nową platformę - od wyścigów z serii Need for Speed po strategie typu SimCity.

Równolegle do sukcesów Jobs’a rozwija się rynek aplikacji dostępnych bezpłatnie na odblokowane (tzw. Jailbreak) telefony. Wczoraj w sieci pojawiła się informacja o rozpowszechnianej tą drogą aplikacji iPhone Modem, dzięki której możemy łatwo zamienić telefon w przenośny punkt dostępu WiFi. Podobna aplikacja o nazwie NetShare pojawiła się w sierpniu na App Store, lecz po chwili została usunięta.

Mniej drastycznie Apple potraktowało bezpłatny program Flutter, dostępny oficjalną drogą dystrybucji (AppStore). Aplikacja próbuje zrekompensować nieco brak funkcji MMS w telefonie, pozwalając na wysyłanie wiadomości multimedialnych przy użyciu Internetu.

Nie jest to jednak "prawdziwy" MMS. Do odbiorcy trafia link do miniaturowej strony internetowej, przesyłany za pomocą zwykłego SMS-a.

Program nie odbiera standardowych MMS-ów, te jednak iPhone’y mogą odbierać bez dodatkowego oprogramowania. Wystarczy przecież przekazać nadawcy, by zamiast numeru telefonu wpisał w MMS-ie adres mailowy.

Dodatkowym atutem bezpłatnego Flutter'a jest możliwość załączenia w wysyłanym SMS-ie także informacji o naszym położeniu geograficznym, w formie linku do lokalizacji na stronach Google Maps.

Komentarze (0)