Antywirus Sophos bez konieczności aktualizacji baz wirusów

Antywirus Sophos bez konieczności aktualizacji baz wirusów

Antywirus Sophos bez konieczności aktualizacji baz wirusów
Źródło zdjęć: © Sophos
10.06.2010 12:39

Sophos wykorzystuje przetwarzanie w chmurze do przyspieszenia proaktywnej ochrony komputera. Endpoint Security and Data Protection 9.5 wprowadza technologię "Live Protection", która zapewnia natychmiastową ochronę przed najnowszymi szkodnikami bez konieczności aktualizowania oprogramowania

Firma Sophos ogłosiła dzisiaj dodanie technologii Live Protection do oprogramowania Sophos Endpoint Security and Data Protection. Ta nowa, bazująca na przetwarzaniu w chmurze architektura zapewnia ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym oraz automatyczne zmiany konfiguracji w ustawieniach polityki bezpieczeństwa i ochrony danych. Upraszczając wprowadzenie proaktywnej ochrony, Sophos Live Protection automatycznie chroni sieci klientów przeciwko dzisiejszym szybko rozprzestrzeniającym się zagrożeniom - takim jak fałszywe antywirusy i ataki malware - jednocześnie minimalizując koszty związane z zarządzaniem bezpieczeństwem.

Trzy nowe technologie ochrony zostały wbudowane do oprogramowania Sophos Endpoint Security and Data Protection 9.5. aby wyeliminować pojawiające się zagrożenia - te z zewnątrz, jak i z wewnątrz sieci.

Obraz
© (fot. Sophos)

Sophos Live Anti-Virus blokuje do tej pory niewidziane zagrożenia poprzez natychmiastowe sprawdzanie podejrzanych plików w rozbudowanej bazie danych „w chmurze”, w której znajdują się informacje o znanych czystych i skażonych plikach - odpowiedź jest otrzymywana w ciągu kilku sekund, co oznacza, że odpada konieczność regularnego pobieranie aktualizacji z informacjami o najnowszych wirusach.

W oparciu o stale uaktualnianią bazę danych SophosLabs z ponad 1. milionami złośliwych adresów URL, „Sophos Live URL Filtering" blokuje w czasie rzeczywistym dostęp do adresów URL, które zostały uznane za udostępniające szkodliwe oprogramowanie.
„Sophos Runtime Behavior Detection" tworzy profile właściwości pliku, czyli jak plik wygląda (przed uruchomieniem) i co robi podczas wykonywania (HIPS), umożliwiając dokładne określenie złośliwego oprogramowania. Poprzez śledzenie zachowania pliku, SophosLabs skanuje bazę danych już istniejących profili w poszukiwaniu zgodności z malware - natychmiast informując użytkownika, jeśli go znajdzie.

"Zespoły IT płacą firmom specjalizującym się w bezpieczeństwie, aby chroniły ich komputery przed złymi rzeczami, ale wielu dostawców zostawia klientom decyzję, co zrobić z podejrzanymi plikami", wyjaśnił specjalista ds. produktu w Sophos, Jon Tait. "Nowa wersja oprogramowania Sophos likwiduje szum wokół tego problemu, podchodząc do niego z głową : podejrzane pliki są momentalnie sprawdzane w bazie danych dobrych i złych danych, a plik jest dopuszczany lub blokowany w mgnieniu oka. Wyniki wstępnych testów są imponujące - nowe wirusy są wyłapywane znacznie szybciej, co oznacza lepszą ochronę i mniej utrudnień dla użytkowników".

Oprócz szerokiej gamy już wspieranych platform, Sophos Endpoint Security and Data Protection 9.5 rozszerza obsługę o środowiska wirtualne - Microsoft Hyper-V i system operacyjny VMWare vSphere.

Wersję 9.5 wyposażono również we wzmocnioną ochronę przed modyfikacją ustawień bezpieczeństwa, uniemożliwiając zamierzone lub niezamierzone wyłączenie funkcji bezpieczeństwa, takich jak antywirus, firewall i system aktualizacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)