Android: wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych urodzin

Android: wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych urodzin
Źródło zdjęć: © Google

22.10.2009 07:14, aktual.: 22.10.2009 09:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

21. października minął pierwszy rok od czasu udostępnienia systemu Google Android w modelu open source wszystkim zainteresowanym. Pierwszy telefon pracujący pod jego kontrolą ukazał się tydzień później.

Po tygodniu od premiery systemu Android, na rynek trafił telefon HTC T-Mobile G1, który rozpoczął rewolucję. Zanim jednak inni producenci podchwycili temat - musiało upłynąć wiele miesięcy. Dopiero stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się telefony z Androidem takich firm, jak chociażby Samsung.

Tymczasem sieć reklamowa AdMob opublikowała kilka ciekawych statystyk na temat systemu Android. W ciągu minionych 365 dni systemowi temu udało się osiągnąć światowy udział w rynku smartfonów na poziomie 7%. W przypadku rynku brytyjskiego udział ten wyniósł 10%.

Najbardziej popularnym telefonem z systemem Android do surfowania po sieci jest obecnie G1, który znalazł się zaraz za iPhone'em. Z innych przedstawionych danych warto odnotować, że przeciętny użytkownik Androida pobrał na swoje urządzenie średnio 9,1 aplikacji. W przypadku użytkowników iPhone'a wskaźnik ten wyniósł niewiele więcej, bo 10,2.

Jaka przyszłość rysuje się przed Androidem? Wiele wskazuje na to, że w jasnych barwach. W przyszłym roku na rynek trafi kilkadziesiąt nowych urządzeń pracujących pod jego kontrolą, wśród których znajdą się nie tylko smartfony, ale również minilaptop, czytnik książek czy konsola do gier.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)