Android: wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych urodzin

Strona głównaAndroid: wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych urodzin
22.10.2009 07:14
Android: wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych urodzin
Źródło zdjęć: © Google

21. października minął pierwszy rok od czasu udostępnienia systemu Google Android w modelu open source wszystkim zainteresowanym. Pierwszy telefon pracujący pod jego kontrolą ukazał się tydzień później.

Po tygodniu od premiery systemu Android, na rynek trafił telefon HTC T-Mobile G1, który rozpoczął rewolucję. Zanim jednak inni producenci podchwycili temat - musiało upłynąć wiele miesięcy. Dopiero stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się telefony z Androidem takich firm, jak chociażby Samsung.

Tymczasem sieć reklamowa AdMob opublikowała kilka ciekawych statystyk na temat systemu Android. W ciągu minionych 365 dni systemowi temu udało się osiągnąć światowy udział w rynku smartfonów na poziomie 7%. W przypadku rynku brytyjskiego udział ten wyniósł 10%.

Najbardziej popularnym telefonem z systemem Android do surfowania po sieci jest obecnie G1, który znalazł się zaraz za iPhone'em. Z innych przedstawionych danych warto odnotować, że przeciętny użytkownik Androida pobrał na swoje urządzenie średnio 9,1 aplikacji. W przypadku użytkowników iPhone'a wskaźnik ten wyniósł niewiele więcej, bo 10,2.

Jaka przyszłość rysuje się przed Androidem? Wiele wskazuje na to, że w jasnych barwach. W przyszłym roku na rynek trafi kilkadziesiąt nowych urządzeń pracujących pod jego kontrolą, wśród których znajdą się nie tylko smartfony, ale również minilaptop, czytnik książek czy konsola do gier.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)