Android Market już otwarty

Android Market już otwarty

Android Market już otwarty
Źródło zdjęć: © Google
01.09.2008 13:44, aktualizacja: 01.09.2008 18:14

Google celowo nie nazwało swojego sposobu dystrybucji oprogramowania jako sklep, tylko market - w znaczeniu rynek. Ma to podkreślać różnicę względem Apple App Store - zdecydowana większość aplikacji platformy Android będzie bezpłatna.

Google celowo nie nazwało swojego sposobu dystrybucji oprogramowania jako sklep, tylko "market" - w znaczeniu rynek. Ma to podkreślać różnicę względem Apple App Store - zdecydowana większość aplikacji platformy Android będzie bezpłatna.

Aplikacja będzie działała na zasadzie menadżera pakietów w systemach Linux, zbliżonego do tego, z którego korzystają użytkownicy systemu Maemo zaimplementowanego w tabletach internetowych Nokii.

W przeciwieństwie do App Store, umieszczanie kolejnych aplikacji nie będzie weryfikowane przez pracowników Google’a. Program z opisem automatycznie od razu trafi do Android Market, a jego przydatność określą sami użytkownicy - poprzez komentarze.

Aplikacje będą poukładane w kategorie i już na starcie rozdzielone zostaną gry od pozostałych programów. Lista dostępnych aplikacji stale rośnie, to czego brakuje, to jedynie użytkownicy i oficjalnie zaprezentowane telefony z nowym systemem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)