Android 4.4 będzie działał szybciej na słabszych telefonach?

Android 4.4 będzie działał szybciej na słabszych telefonach?

Android 4.4 będzie działał szybciej na słabszych telefonach?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.10.2013 11:30, aktualizacja: 23.10.2013 11:54

Google Android to rozbudowany mobilny system operacyjny, który ma długą listę zalet, na której nie znajdziemy pozycji "płynne działanie".

W tej kwestii Androidowi przez długi czas było daleko do Apple iOS, czy Windows Phone. System stworzony przez Google działał skokowo, animacje się zacinały, a aplikacje potrafiły uruchamiać się stanowczo zbyt długo. Sytuację mocno poprawił Android 4.1. gdzie Google zaprezentowało pierwszą wersję "Project Butter".
Poprawki, które zaczęły pojawiać się od tej wersji systemu powodowały, że ten zaczął działać znacznie szybciej. Animacje stały się płynniejsze, a Google wprowadzało kolejne usprawnienia wraz z wydaniem 4.2 zaprezentowanym rok temu i ostatnim wydaniem –. 4.3. Obecnie różnica między ostatnim Androidem a Windows Phone, czy iOS nie jest już tak dramatyczna, ale wygląda na to że Google wciąż chce poprawić płynność swojego systemu.

Jak donosi portal GigaOm Google za 16,9 mln dolarów właśnie zakupiło francuską firmę FlexyCore. Producent zajmował się optymalizacją Androida, by ten działał szybciej bez dodatkowego zużycia baterii telefonu. Ekipa FlexyCore podobno już od jakiegoś czasu dokładnie to samo robi już wspólnie z Google, a efekty ich pracy zobaczymy być może już wraz z wydaniem Androida 4.4 KitKat.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Dlaczego Windows 8 ma tak słaby czas pracy na baterii"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)