Android 4.2 - plaga usterek zgłaszana przez użytkowników

Android 4.2 - plaga usterek zgłaszana przez użytkowników

Android 4.2 - plaga usterek zgłaszana przez użytkowników
Źródło zdjęć: © WP.PL
20.11.2012 11:00

Android 4.2 nie miał najlepszego wejścia. Już od samego początku wszyscy przyczepili się widżetów na ekranie blokady, którym nie do końca po drodze z intuicyjną obsługą.

Jeżeli chodzi o widżety na ekranie blokady, wygląda to trochę tak, jakby Google szukało rozwiązań, które nie są opatentowane przez Apple. Chodziło m.in. o szybki dostęp do aplikacji, czy szybkie uruchamianie kamery. Tymczasem otrzymaliśmy niezbyt intuicyjną obsługę, problemy z widżetem muzyki, który robi dokładnie to, czego nie chcemy i problemy z aparatem. Wprawdzie ten się uruchamia, ale zajmuje to całe wieki.

Niepokojące są także problemy z automatyczną jasnością wyświetlacza. Błędy zgłaszane przez użytkowników dotyczą przede wszystkim Nexusa 7 oraz Nexusa 10. Podczas użytkowania tabletu losowo zmienia się jasność, choć powinna być wciąż na tym samym poziomie.

Kolejna porcja kłopotów to Bluetooth. Dotyczy Nexusa 10. Nexusa 7 oraz Galaxy Nexusa. Jakość audio według użytkowników jest mierna, a przy tym dźwięk się zacina. Ponadto przestały działać kontrolery Sixaxis, czy Wii obsługiwane przez aplikacje w Google Play.

Te same urządzenia mają też kłopoty z częstymi rebootami –. nawet kilka razy dziennie. Dotyczy to zarówno tabletu Nexus 7, jak i większej wersji – Nexus 10. Ponadto po aktualizacji z wersji 4.1.2 wiele tabletów z 7-calowym ekranem zaczęło działać znacznie wolniej. Problem wprawdzie można rozwiązać, ale tylko przez przywrócenie ustawień fabrycznych.

To jeszcze nie koniec doniesień. Problemy sprawia również bateria, która rozładowuje się bardzo szybko i znacznie wolniej ładuje. Kwestia rozładowywania związana jest z tabletami Nexus 7. Problem jest prawdopodobnie związany z kontem exchange. Trzeba je usunąć i dodać jeszcze raz. Ponadto niektóre egzemplarze Nexus 7 zaczęły ładować się bardzo wolno, jakby korzystało się z taniej ładowarki samochodowej 0,5A, a nie sieciowej 2A.

Wszystkie opisane błędy są potwierdzone przez użytkowników zarówno na stronach google.com, jak i XDA. Osobiście jednak nie do końca potwierdzam opisane kłopoty, a korzystam z Galaxy Nexusa i Androida 4.2. Działania Bluetooth nie sprawdzałem, ale nie dostrzegłem żadnej z opisanych wyżej przypadłości. No, może za wyjątkiem widżetów ekranu blokady, które faktycznie są pochwałą braku rozsądku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Google Nexus 4 rozkręcony na części, a w środku..."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)