Android 3.1 Honeycomb dla Motoroli Xoom

Android 3.1 Honeycomb dla Motoroli Xoom
Źródło zdjęć: © Motorola

29.07.2011 15:15, aktual.: 01.08.2011 09:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzięki współpracy firm Motorola i Google powstał pierwszy tablet, działający w oparciu
o dedykowany temu typowi urządzeń system operacyjny Honeycomb – Motorola Xoom. W USA za modernizację systemu dla Motoroli Xoom i Motorola Xoom Wi-Fi odpowiada Google Eperiences Devices. Aktualizacje oprogramowania są opracowywane bezpośrednio przez Google i dlatego użytkownicy Motorola Xoom w USA pierwsi otrzymują aktualizacje, dostarczane i proponowane przez Google.

Aktualizacja oprogramowania dla urządzeń Motorola Xoom w pozostałych regionach nie podlega Google Experience Devices. W związku z tym, Motorola posiada większą elastyczność w aktualizacji oprogramowania do tych urządzeń, przez co może zapewnić dodatkowe funkcje, które nie są zawarte w aktualizacji oprogramowania przygotowywanego bezpośrednio przez Google.

Obraz
© (fot. Motorola)

Aktualizacja Android 3.1 dla Motorola Xoom wkrótce będzie dostępna do pobrania za pomocą funkcji „over the air”. dla wszystkich użytkowników w Europie. Spodziewamy się, że wdrażanie „over the air” rozpocznie się na początku sierpnia, a pakiet będzie dostępny do pobrania od 9 sierpnia.

Warto podkreślić, że dzięki aktualizacji oprogramowania, w tablecie aktywowane jest gniazdo pamięci SD, dzięki czemu po umieszczeniu w urządzeniu dodatkowej karty SD 3. GB można rozszerzyć dostępną pamięci do 64 GB (na niektórych rynkach funkcja będzie dostępna dopiero po wprowadzeniu Honeycomb 3.2).

Wersja 3.1 zwiększa znacząco wielozadaniowość tabletu. Użytkownicy zyskują bowiem jeszcze szybszy dostęp do dużej liczby aplikacji oraz możliwość regulowania wielkości widżetów widocznych na ekranie.

Honeycomb 3.1 oferuje znacznie więcej możliwości niż dotychczasowa wersja oprogramowania. Motorola Xoom z systemem w wersji 3.1 daje użytkownikom nowe, większe możliwości zbliżające komfort użytkowania tabletu do środowiska PC. Łatwiejsze jest także codzienne wykorzystywanie Xooma w środowisku użytkowników biznesowych.

Najważniejsze zalety Android 3.1 to:

- Ulepszona wielozadaniowość, zapewniająca natychmiastowy dostęp do jeszcze większej liczby aplikacji
- Możliwość zmiany rozmiaru rozmieszczonych na ekranie głównym widżetów, które mogą być zwiększane w poziomie i / lub pionowo, dzięki czemu można wyświetlać więcej treści
- Obsługa urządzenia przy użyciu klawiatury i myszy, które można podłączyć jednocześnie przy wykorzystaniu wejścia USB oraz/lub Bluetooth (w dowolnej kombinacji)
- Transfer obrazu bezpośrednio z aparatu, dzięki czemu użytkownicy mogą podłączać swoje aparaty przez port USB i importować zdjęcia bezpośrednio do galerii za pomocą jednego przycisku
- Obsługa joysticków i gamepadów, podłączonych do urządzenia poprzez port USB lub Bluetooth
- Nowe wysokiej jakości blokowanie Wi-Fi, pozwala aplikacjom utrzymać wysoką jakość połączeń Wi-Fi, nawet jeśli ekran urządzenia jest wyłączony
- Preinstalowany Adobe Flash Player oraz menedżer plików

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także