Amerykański urząd celny pozwany przez Microsoft

Amerykański urząd celny pozwany przez Microsoft
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.07.2013 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft nie ustaje w swojej patentowej wojnie z Motorolą. Tym razem, rykoszetem, oberwie się nawet amerykańskiemu urzędowi celnemu. Microsoft oskarża go o przepuszczenie przez granicę smartfonów, których importu, z uwagi na naruszenie patentów Microsoftu, zakazał sąd.

Sądowy zakaz importu wybranych smartfonów Motoroli na teren Stanów Zjednoczonych został wydany przez Międzynarodową Komisję Handlu w maju ubiegłego roku z uwagi na naruszanie przez nie patentu należącego do Microsoftu. Ów patent dotyczy „oprogramowania zarządzającego spotkaniami w urządzeniu mobilnym”.

Microsoft oskarża urząd celny o niejawne spotkania i negocjacje z firmą Google, do której należy Motorola. W wyniku tych spotkań, jak wynika z aktu oskarżenia, urząd zezwolił na przewiezienie smartfonów przez granicę.

Google ponoć przekonał celników, że zakaz wydany przez komisję dotyczył tylko smartfonów, które synchronizują się z serwerami Microsoftu, a nie z serwerami Google’a. Komisja, jak twierdzi Microsoft, już zdementowała słuszność tej tezy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nokia Lumia 1020: ile naprawdę wart jest jej aparat?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)