ycipk-3sv11y

Rosyjski dron bojowy Ochotnik-B "przyłapany" na zdjęciach. Oglądał go sam Władimir Putin

Na lotnisku w bazie wojskowej w Achtubińsku pod Wołgogradem zauważono prototypowy model drona Ochotnik-B. To pierwsza tego typu maszyna w Rosji. Rozmiarami przypomina każdy inny załogowy myśliwiec, ale jest w pełni autonomicznym samolotem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ochotnik-B to rosyjski odpowiednik amerykańskich X-47B
Ochotnik-B to rosyjski odpowiednik amerykańskich X-47B (ussia.liveuamap.com)
ycipk-3sv11y

Bojowo-rozpoznawczy dron Ochotnik-B znalazł się w bazie testowej lotnictwa rosyjskiego. To zaawansowana technologicznie maszyna produkowana przez kompanię Suchoj. Poniższy dron prawdopodobnie zbudowano w zakładach lotniczych im. Czkałowa z Nowosybirska.

Jak czytamy na Defence24.pl:

Layer 1

Według nieoficjalnych informacji masa własna tego aparatu wynosi ok. 20 000 kg, a jego prędkość maksymalna przekracza 1000 km/h. Jest on napędzany silnikami turboodrzutowymi (najprawdopodobniej AL-31F lub AL-41) i wyposażono go w pojedynczy, montowany na grzbiecie wlot powietrza. Rozpiętość skrzydeł jest szacowana na ponad 19 metrów.

Marek Dąbrowski
ycipk-3sv11y

Wygląda na to, że Ochotnik-B rzeczywiście jest maszyną sporych rozmiarów. Tuż obok niego stoi myśliwiec piątej generacji Su-57, który wcale nie wygląda na większy od niego. Podobno obie maszyny znalazły się na pasie startowym ze względu na wizytę Władimira Putina w bazie lotniczej.

Zobacz też wideo: X-37B - tajny wahadłowiec Stanów Zjednoczonych

Patrząc na jego konstrukcję, widzimy tutaj sporo inspiracji planowanymi maszynami Stanów Zjednoczonych - X47B. Trochę przypomina też projekt samolotu Horten, projekt pochodzący jeszcze z czasów nazistowskich Niemiec. Amerykanie określają rosyjskiego drona mianem Hunter-B.

ycipk-3sv11y

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
ycipk-3sv11y
ycipk-3sv11y
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3sv11y