AMD zmienia partnera?

AMD zmienia partnera?

12.07.2007 10:30

Z pojawiających się w Sieci informacji wynika, że AMD podpisało z Taiwan Semiconductor Manufacturing Company ( TSMC ) umowę na produkcję 45-nanometrowych procesorów. AMD ma co prawda własne fabryki, jednak firma znajduje się obecnie w trudnej sytuacji finansowej, redukuje własne wydatki stałe i być może to właśnie jest przyczyną, dla której poszukuje partnerów na zewnątrz.

AMD jest członkiem zorganizowanej wokół IBM-a grupy firm, które wspólnie pracują nad technologiami produkcji. Część swojej produkcji procesorów zamawia w singapurskiej firmie Chatered Semiconductor Manufacturing, która również jest członkiem porozumienia.

Rzecznik prasowa AMD, komentując pogłoski o zamówieniu procesorów w TSMC, stwierdziła, że opierają się one na jednej z wielu analiz, których autorzy spekulują o możliwych zmianach w strategii AMD. "I, jak inne analizy, które czytałam, także i ta jest pozbawiona podstaw" - dodała pani rzecznik. "AMD realizuje umowy dotyczące produkcji procesorów z Chartered, a z TSMC mamy umowy na produkcję GPU i chipsetów" - stwierdziła.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)