AMD: Pierwsze na świecie Prehistoryczne Oceanarium 3D... w Polsce!

AMD: Pierwsze na świecie Prehistoryczne Oceanarium 3D... w Polsce!

AMD: Pierwsze na świecie Prehistoryczne Oceanarium 3D... w Polsce!
Źródło zdjęć: © Dream Park Ochaby
27.07.2011 13:04, aktualizacja: 27.07.2011 13:31

Już pod koniec lipca 2011 roku w miejscowości Ochaby na Śląsku otwarte zostanie pierwsze na świecie Prehistoryczne Oceanarium.

Obraz
© (fot. Dream Park Ochaby)

Do wirtualnego zwiedzania podwodnych głębin w towarzystwie największych gadów w historii zapraszają producenci oraz partnerzy przedsięwzięcia: Dream Park Ochaby, Virtual Magic & Budgast oraz firma AMD, której technologie wykorzystano przy produkcji zaawansowanych animacji 3D.

Obraz
© (fot. Dream Park Ochaby)

Aby poczuć się niczym w sławnym Parku Jurajskim, nie trzeba wybierać się za granicę. W parku rozrywki i edukacji Dream Park, położonym w miejscowości Ochaby (woj. śląskie), trwają ostatnie prace wykończeniowe przy innowacyjnym projekcie, mającym zapewnić niecodzienną rozrywkę całym rodzinom. Powstaje tam pierwsze na świecie Prehistoryczne Oceanarium, w którym będzie można zobaczyć odwzorowane w naturalnej wielkości podwodne dinozaury, zamieszkujące niegdyś morskie głębiny. Cały projekt opiera się na zaawansowanych animacjach 3D, stworzonych przy wykorzystaniu technologii firmy AMD.

Obraz
© (fot. Dream Park Ochaby)

Budynek zaprojektowany na kształt labiryntu mieści olbrzymie ekrany 3D, na których będzie można podziwiać największe morskie gady sprzed 20. milionów lat. Widzowie będą zwiedzać Oceanarium w specjalnych okularach 3D, a o dodatkowe efekty specjalne (kapiąca woda, zapachy itd.), zadba profesjonalna aparatura 5D firmy Budgast. Do dyspozycji zwiedzających oddana zostanie powierzchnia ok. 150 m2, zaaranżowana na wzór podwodnego skalnego oceanarium.

Obraz
© (fot. Dream Park Ochaby)

Prehistoryczne oceanarium jest jedną z najciekawszych atrakcji parku Dream Park Ochaby, ale nie jedyną. Mnóstwo innych niespodzianek czeka na gości w parku miniatur, dinozaurów czy w parku linowym. Ponadto, czas będzie można miło spędzić w kinie 6d, Sali edukacyjnej, Namiocie Małego Odkrywcy, kulach sferycznych czy rozległych placach zabaw.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (155)