Trwa ładowanie...
ycipk-49ir1z

Amazon w Gliwicach. Największy zakład w Polsce zatrudni tysiąc osób i 4 tys. robotów

Amazon zamierza otworzyć Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach. Będzie to ósmy taki zakład w Polsce i największy pod względem powierzchni. Firma planuje zatrudnić tysiąc osób oraz cztery razy tyle robotów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amazon otwiera kolejne centrum logistyczne
Amazon otwiera kolejne centrum logistyczne (Materiały prasowe)
ycipk-49ir1z

Amazon poinformował, że planuje otworzyć kolejne centrum logistyczne w Gliwicach. Jego powierzchnia ma wynosić ponad 210 tys. m2. Jest to kolejna z inwestycji firmy w Polsce. Na początku listopada Amazon otworzył podobne obiekty w Okmianach koło Bolesławca i w Pawlikowicach nieopodal Łodzi.

Centrum "zatrudni" roboty

W centrum zostaną wykorzystane zaawansowane rozwiązania automatyzacyjne. Jednym z nich jest Amazon Robotics, pomagające w kompletowaniu zamówień i układaniu produktów na półkach. Firma wykorzysta również paletyzatory, czyli urządzenia pozwalające na przenoszenie i rozładowywanie przedmiotów, których waga przekracza 15 kg.

ycipk-49ir1z

Amazon stworzy nowe miejsca pracy

Według informacji opublikowanych przez Polską Agencją Prasową, nowe Centrum Logistyki E-Commerce w Gliwicach zatrudni m.in. inżynierów, informatyków oraz specjalistów z zakresu HR.

Osoby zatrudnione w nowym centrum Amazona będą realizować zamówienia na produkty o małej i średniej wielkości. Mowa tutaj m.in. o elektronice czy książkach.

ycipk-49ir1z

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-49ir1z

ycipk-49ir1z
ycipk-49ir1z