Trwa ładowanie...

Amazon udostępnił testy na COVID-19 swojej produkcji

Najpopularniejsza platforma sprzedażowa Amazon zdecydowała się na produkcję i sprzedaż własnego testu na COVID-19. Zainteresowana osoba może zamówić własny zestaw do wykonania próby, zaś wyniki pojawią się na stronie diagnostycznej.

Share
Amazon udostępnił testy na COVID-19 swojej produkcji
Źródło: Materiały WP, Fot: Adobe
d3ipkq4

Informacje przekazane przez The Verge wskazują, że pierwotnie testy, których sprzedaż prowadzi Amazon, były używane do testowania pracowników firmy. Zważywszy na ilość osób zatrudnionych w firmie nie dziwi, że Amazon zdecydował się na produkcję własnego testu. Jedna zarażona osoba na terenie hali, gdzie odbywa się pakowanie paczek, mogłaby unieruchomić dział na kilka tygodni.

Test polega na samodzielnym pobraniu wymazu z nosa w domu. Następnie należy umieścić go w pudełku z dostarczoną od razu etykietą zwrotną, która została opłacona. Wymazy są wysyłane do scentralizowanego laboratorium Amazona. Wyniki testu można sprawdzić na stronie diagnostycznej, po zarejestrowaniu swojego zestawu. Tam też można znaleźć informacje jak go przeprowadzić prawidłowo.

d3ipkq4

Osoby zainteresowane wykonaniem testy marki Amazon mogą zakupić go na ich platformie sprzedażowej za 39,99 dolarów. W przypadku osób mieszkających na terenie Stanów Zjednoczonych, możliwa jest wysyłka jednodniowa za pośrednictwem usługi Prime.

Poza własnym testem, firma oferuje również zestaw do testowania COVID-19 wyprodukowany przez firmę DxTerity oraz szybki 10-minutowy zestaw testowy firmy Quidel.

d3ipkq4

Podziel się opinią

Share
d3ipkq4
d3ipkq4
Więcej tematów