Amazon produkuje przyłbice. Pierwsze 10 tys. rozdał za darmo. Wkrótce ruszy masowa sprzedaż

Amazon produkuje przyłbice. Pierwsze 10 tys. rozdał za darmo. Wkrótce ruszy masowa sprzedaż

Amazon produkuje przyłbice. Pierwsze 10 tys. rozdał za darmo. Wkrótce ruszy masowa sprzedaż
Źródło zdjęć: © YouTube.com
15.05.2020 21:21

Amazon poinformował o opracowaniu super-przyłbic. Sprzęt ma być znacznie wygodniejszy i bezpieczniejszy od klasycznych przyłbic ochronnych. Koncern pierwsze 10 tysięcy rozdał za darmo, a już wkrótce ruszy z masową sprzedażą. Nie obyło się też bez krytyki.

Grupa inżynierów firmy Amazon, która na co dzień pracuje w dziale dostaw dronów, wspólnie z ekspertami technologii 3D opracowała wielorazowe super-przyłbice ochronne. W odróżnieniu od klasycznego sprzętu, mają być znacznie bezpieczniejsze, bardziej wytrzymałe i co kluczowe - o wiele wygodniejsze. Nowy model został opracowany w oparciu o opinie pracowników medycznych.

Jak informują zagraniczne media, super-przyłbice wyposażone są w specjalną opaskę, która sprawi, że sprzęt nie będzie uciskał czoła. Ponadto akcesoria mają znacznie mniej ostrych krawędzi, na które często narzekają pracownicy służby zdrowia. Model spotkał się z pozytywną opinią Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych.

W związku z gigantycznym zapotrzebowaniem na tego typu sprzęt, firma Jeffa Bezosa zamierza uruchomić masową produkcję. Szacuje się, że jego cena będzie wynosiła zaledwie jedną trzecią średniej ceny tego typu asortymentu dostępnego w serwisie koncernu. Super-przyłbice w pierwszej kolejności będą sprzedawane wyłącznie pracownikom służb medycznych, którzy są najbardziej narażeni na kontakt z osobami zarażonymi wirusem SARS-CoV-2.

Pierwsze 10 tys. za darmo. Nie brak słów krytyki

Jak informuje serwis BBC, Amazon pierwsze 10 tysięcy środków ochronnych oddał za darmo. Koncern jest także gotowy do przekazania kolejnych 20 tys. darmowych super-przyłbic. Firma opracowała również specjalną dokumentację i specyfikację przyłbic ochronnych, którą udostępni bezpłatnie wszystkim tym, którzy mają możliwość wydrukować ją na drukarce 3D.

Ruchy koncernu spotkały się z krytyką sprzedawców, którzy oferują tego typu akcesoria za pośrednictwem Amazona. Ich zdaniem niskie ceny super-przyłbic są dla nich gigantycznym zagrożeniem. Zdaniem dyrektora ds. rynku i konkurencji w Washington Center for Equitable Growth większość ludzi będzie jednak zadowolona z działań firmy Bezosa na rzecz pomocy.

Aktualnie w amerykańskim serwisie Amazona, ceny przyłbic wahają się pomiędzy 12 a 35 dolarów.

Warto przypomnieć, że Amazon nie jest jedyną firmą produkującą środki ochrony, mające pomóc w walce z COVID-19. W zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa zaangażowały się także SpaceX, HP, Ford czy Apple.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)