Amazon ma nowy sposób na płatność. Zamiast karty pokażesz dłoń

Amazon ma nowy sposób na płatność. Zamiast karty pokażesz dłoń

Amazon ma nowy sposób na płatność. Zamiast karty pokażesz dłoń
Źródło zdjęć: © iStock.com
Arkadiusz Stando
24.01.2020 11:02, aktualizacja: 24.01.2020 11:35

Karty zbliżeniowe, smartfony czy odcisk palca to już przeżytek. Amazon przedstawia swoją wizję sposobu zatwierdzania płatności. Jak podaje The Wall Street Journal, korporacja Jeffa Bezosa chce, aby klienci użyli do tego dłoni.

Skanowanie dłoni jako potwierdzanie tożsamości to motyw przewodni filmów science-fiction z lat 80/90. Do dziś to rozwiązanie nie przyjęło się w życiu codziennym. Nie dość, że jest to skomplikowana technika, to jeszcze bezpośredni dotyk tego samego urządzenia przez wiele osób budzi wątpliwości higieniczne.

Nie przeszkadza to gigantom technologii, snuć plany na nowe sposoby płatności, które mogą przynieść im jeszcze więcej zysków. Wedle raportu zdobytego przez dziennikarzy WSJ, Amazon pracuje nad terminalami umożliwiającymi płatność skanem dłoni.

Wystarczy przyłożyć dłoń, aby zapłacić. Najpierw jednak potencjalny klient musi jednorazowo zintegrować swoją kartę płatniczą z odciskiem. Za każdym kolejnym razem może iść na zakupy nie zabierając portfela czy smartfona. Tak widzi przyszłość Amazon. I niewykluczone, że tym razem mówi się o urządzeniach skanujących dłoń bezdotykowo.

Prace nad projektem trwają. Podobno Amazon jest na wczesnym etapie rozwoju potencjalnego terminala. W grudniu 2019 roku zauważono złożony przez firmę patent na "system identyfikacji biometrycznej". Urządzenie ma być zdolne do analizy zarówno tkanki miękkiej, żył a także kości użytkownika.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)