Amazon Echo Look: prywatny stylista zrobi zdjęcie i oceni kreację, Już w sprzedaży

Amazon Echo Look: prywatny stylista zrobi zdjęcie i oceni kreację, Już w sprzedaży

Amazon Echo Look: prywatny stylista zrobi zdjęcie i oceni kreację, Już w sprzedaży
Źródło zdjęć: © Amazon
Adam Bednarek
07.06.2018 09:28

Rodzina urządzeń Amazona z kamerką, które mogą stać w domach, właśnie się powiększyła. Amerykanie już mogą kupować Amazon Echo Look.

Amazon Echo Look to sprzęt dla osób, które nie mają lustra. To niewielka kamera sterowana za pomocą głosu, która robi zdjęcia i nagrywa filmy. W ten sposób łatwo można sprawdzić, jak wygląda się w danym stroju.

Pierwsze zdanie mogło sugerować, że trochę się nabijam, ale rozumiem, że to spore ułatwienie. Szczególnie dla osób, które nie mają dużych mieszkań. Jako że Amazon Echo Look nagrywa filmiki, łatwiej zobaczyć się z tyłu niż podczas przeglądania w lustrze. Na dodatek sprzętem steruje się głosowo, więc ręce są wolne. Jest jeszcze jeden plus - Echo Look analizuje kreacje i podpowiada, jakie ubrania kupić. Jeśli uważacie, że wasi znajomi nie mają gustu i nie pomagają wam w zakupach, to inteligentna kamera jest w sam raz dla was.

Czy to wystarczy, by wydać 200 dolarów? Zobaczymy, jak Amazon Echo Look poradzi sobie na amerykańskim rynku, gdzie właśnie urządzenie trafiło do sprzedaży.

Na ciekawą rzecz zwrócił uwagę portal qz.com. To już kolejny domowy sprzęt Amazona, który ma wbudowaną kamerkę i mikrofon. W sumie jest 7 takich urządzeń, z czego jeden to tablet. Moglibyśmy doliczyć jeszcze podstawowy produkt, jakim jest Amazon Echo, czyli inteligentny głośnik. Nie ma wprawdzie kamery, ale za to nagrywa swoich użytkowników. I bardzo łatwo ujawnić nagrania przez przypadek, o czym niedawno przekonała się jedna z par.

Ci po prostu się kłócili, a inteligentny głośnik w głośnej wymianie zdań usłyszał coś, co brzmiało jak imię urządzenia. Wybudzony sprzęt wychwycił również polecenie o wysłaniu wiadomości, a następnie osobę, do której ma ją przesłać. I tak nagranie trafiło do znajomego pary.

Strach się bać, ile materiałów mogą dzisiaj współczesne sprzęty naszpikowane kamerami i mikrofonami zebrać. I przez przypadek wypuścić je w świat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)