Amazon chce nas monitorować podczas snu. Uważa, że to dla naszego dobra

Amazon chce nas monitorować podczas snu. Uważa, że to dla naszego dobra

Amazon chce nas monitorować podczas snu. Uważa, że to dla naszego dobra
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Kowasz
13.07.2021 16:56

Federalna Komisja Łączności wyraziła zgodę na korzystanie z fal radiowych w urządzeniach firmy Amazon. Ta ostatnia zaś planuje wykorzystywać je w swoich sprzętach w badaniu snu i zarządzaniu jego higieną.

Jak donosi Bloomberg, jest to bardzo ważne pozwolenie, które pozwoli monitorować nawyki konsumentów. Już wcześniej firma, w swoich urządzeniach do sterowania inteligentnym domem za pomocą głosu, pozwalała użytkownikom na wyrabianie sobie praktyk dobrego snu. Widać więc, że jest to kolejny krok w rozwoju sprzętu.

Bezbłędny monitor snu

Amazon zwrócił się z prośbą o uzyskanie zgody na używanie fal radiowych 22 czerwca bieżącego roku. Wniosek, który wpłynął do Federalnej Komisja Łączności, zajmującej się regulowaniem wykorzystywania fal radiowych, został zatwierdzony w ostatni piątek. Oznacza to, że firma może ich używać w swoich urządzeniach aby monitorować sen ich użytkowników.

Technologia rejestruje ruch w trzech wymiarach, umożliwiając użytkownikowi kontrolowanie jego funkcji za pomocą prostych gestów i ruchów, jak podała firma w zgłoszeniu. Według Amazona technologia może nie tylko monitorować sen z dużą precyzją, ale także pomóc osobom z upośledzeniem mobilności, mowy lub dotyku.

Szybciej zasnąć

Dotychczas, za pomocą głośników z asystentem głosowym od firmy Amazon, użytkownik mógł wpłynąć na swój sen poprzez proste interakcje. W dowolnym momencie możliwe było poproszenie asystenta o włączenie relaksacyjnych dźwięków, zapalenie nocnej lampki lub przeczytanie dziecku bajki na dobranoc. Jeżeli jednak to nie wystarczyło, to możliwe było zaplanowanie wieczornej rutyny, w której znalazł się czas na odpoczynek, medytację czy odprężającą kąpiel.

Amazon uważa, że wykorzystanie fal radiowych do śledzenia snu może poprawić świadomość i zarządzanie higieną snu. To zaś może przynieść znaczne korzyści zdrowotne wielu osobom. Z pomocą nowej technologii, czujniki pozwolą konsumentom rozpoznać potencjalne problemy ze snem.

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)