Alternatywny Totem

Alternatywny Totem

Alternatywny Totem
10.07.2007 09:00, aktualizacja: 10.07.2007 10:35

Ukazała się wersja 0.1.6 Whaaw! Media Player, uniwersalnego odtwarzacza audio i wideo. Autor programu dodał w nowym wydaniu kilka przydatnych opcji.

Whaaw! Media Player jest często przedstawiany jako substytut popularnego odtwarzacza Totem - http://www.idg.pl/ftp/linux_1611/linux.html, znanego ze środowiska graficznego Gnome. W rzeczy samej posiada on bardzo podobne możliwości. Porównanie nie jest bezpodstawne. Do pracy wykorzystuje on Gstreamer, współpracując zarazem ze wszystkimi najpopularniejszymi formatami audio i wideo. Ponadto, podobieństwo to jest zamierzone przez samego twórcę Whaaw! Media Player. Program nie jest jednak w żadnym stopniu uzależniony od środowiska Gnome ( wymagane GTK+ 2.8.x, Python 2.5, lub wyższy ).

W nowej wersji dodano kilka ciekawych funkcji, w tym przeszukiwanie pliku audio/wideo w czasie ciągłego odtwarzania i tymczasowe wyłączenie wygaszacza ekranu. Bardzo przydatna stała się również możliwość zmiany poziomu głośności za pomocą rolki w myszce. Dodatkowo twórca dokonał kilku zmian w karcie preferencji programu. Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu ( GNA ). - https://gna.org/projects/whaawmp/

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)