Allegro pod lupą UOKiK. Urząd wszczął postępowanie

Allegro pod lupą UOKiK. Urząd wszczął postępowanie

Allegro pod lupą UOKiK. Urząd wszczął postępowanie
Źródło zdjęć: © Youtube.com
09.12.2019 15:41

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Allegro. - Podejrzewamy, że potentat w handlu elektronicznym wykorzystuje swoją pozycję kosztem sklepów internetowych - czytamy na stronie internetowej urzędu.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił wszcząć postępowanie przeciwko Allegro. Urząd podejrzewa, że potentat branży e-commerce w Polsce wykorzystuje swoją siłę wobec przedsiębiorców i konsumentów. O swojej decyzji UOKiK poinformował za pośrednictwem strony internetowej.

- Wszczęliśmy postępowanie przeciwko Allegro. Podejrzewamy, że potentat w handlu elektronicznym wykorzystuje swoją pozycję kosztem sklepów internetowych, a pośrednio również konsumentów - czytamy na stronie.

We wtorek 10 grudnia, w trakcie konferencji "Skuteczne zwalczanie zmów rynkowych - praktyka i wyzwania” odbędzie się śniadanie prasowe, na którym UOKiK przedstawi szczegóły dotyczące sprawy. Urząd opowie również o starcie specjalnej platformy, której celem jest pozyskiwanie informacji o zmowach od anonimowych sygnalistów.

Początek śniadania prasowego przewidziany jest na godzinę 12:00.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)