Allegro otworzyło internetową księgarnię z ebookami

Allegro otworzyło internetową księgarnię z ebookami

Allegro otworzyło internetową księgarnię z ebookami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.10.2012 11:00

Każdy użytkownik będzie mógł nabyć w elektronicznej księgarni upragnionego ebooka w prosty i wygodny sposób, w każdej chwili. A dla wszystkich właścicieli telefonów z Androidem, przygotowana została zupełna nowość na rynku - usługa, dzięki której będzie można kupić upatrzone książki w dowolnym momencie i zapłacić za nie później.

Nowoczesny czytelnik kocha książki bez względu na format. Gdy półki nie mieszczą już nowych książek lub czytelnik lubi mieć dostęp do swojego zbioru w każdym miejscu i czasie, sięga właśnie po ebooka. Na początku, użytkownicy będą mogli sięgnąć przede wszystkim po nowości oraz tytuływydane w ostatnich latach. Będzie można wybierać z prawie 4 tys. dostępnych pozycji.

– _ Ebooki to uzupełnienie tradycyjnego czytelnictwa i jestem pewny, że w najbliższych latach czeka nas gwałtowny rozwój tego segmentu _ – komentuje Michał Markowski, dyrektor Działu Rozwoju Grupy Allegro. – _ Dodatkowo na aplikacji działającej na Androidzie uruchomiliśmy innowacyjną usługę płatniczą, która bazuje na modelu postpaid. Oznacza to, że klienci będą mogli pobierać książkę, a należność za nią zostanie dopisana się do bilansu konta Allegro. Oczywiście z czasem będziemy wprowadzać usługę na kolejne systemy _ –. dodaje Markowski.

Wszystkie oferowane w serwisie książki są zabezpieczone w sposób bardzo wygodny dla użytkownika - znakiem wodnym. Ebooki pozbawione są uciążliwych zabezpieczeń DRM (Digital Rights Management), dzięki temu użytkownik może kupić i czytać książki na dowolnym urządzeniu. Księgarnia synchronizuje też dane na wszystkich urządzeniach, łącznie z zaznaczeniem strony, na której przerwaliśmy czytanie. Do serwisu można się logować przez platformę Allegro.

Dodatkowo, na profilu Allegro na Facebooku publikowane są kody rabatowe na zakup książek w serwisie. Bon rabatowy otrzyma również każda osoba, która pobierze i zaloguje się w mobilnej aplikacji.

Pojawia się tylko jedna wątpliwość: ile osób zdecyduje się na kupno książek w serwisie, jeśli ceny pozycji polecanych na głównych jego stronach mieszczą się głównie w przedziale 20-3. zł. To przecież prawie tyle samo, ile musimy wydać w księgarni na pozycję papierową.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nie ufaj reklamom, nawet w renomowanych aplikacjach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)