Alcatel-Lucent rozbudowuje w Polsce Globalne Centrum Zarządzania Sieciami

Alcatel-Lucent rozbudowuje w Polsce Globalne Centrum Zarządzania Sieciami

Alcatel-Lucent rozbudowuje w Polsce Globalne Centrum Zarządzania Sieciami
Źródło zdjęć: © Alcatel-Lucent
05.05.2010 11:45, aktualizacja: 05.05.2010 11:55

Alcatel-Lucent rozbudowuje w Polsce Globalne Centrum Zarządzania Sieciami. Do końca roku planuje zatrudnić 100 osób.

Alcatel-Lucent rozbudowuje Globalne Centrum Zarządzania Sieciami w Bydgoszczy (GNOC - Global Network Operations Center) i tworzy nowy zespół projektowy dla projektow europejskich, który będzie świadczyć zaawansowane usługi eksploatacji i utrzymania sieci.

W związku z rozbudową centrum usługowego, firma planuje dodatkowo zatrudnić 100 osób do końca 2010r. Aktualnie w Bydgoszczy firma zatrudnia łącznie ponad 700 inżynierów, w tym ponad 180 osób pracuje w centrum R&D, specjalizującym się w tworzeniu oprogramowania telekomunikacyjnego.

Globalne Centrum Zarządzania Sieciami w Bydgoszczy dostarcza operatorom stacjonarnym, mobilnym oraz przedsiębiorstwom usługi zarządzania sieciami telekomunikacyjnymi i hostingu aplikacji. Obejmują one m.in. monitoring sieci oraz wsparcie techniczne. Aktualnie centrum obsługuje wielu międzynarodowych klientów z Ameryki Północnej i regionu EMEA. Centrum, które rozpoczęło swoją działalność w lipcu 2006 r., jest jednym z 12 takich centrów Alcatela-Lucenta na świecie oferujących usługi zarządzania sieciami (Managed Services).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)