Aktualizacje Windows 8.1 i Windows Phone 8.1 - nowości na Build 2014

Aktualizacje Windows 8.1 i Windows Phone 8.1 - nowości na Build 2014

Aktualizacje Windows 8.1 i Windows Phone 8.1 - nowości na Build 2014
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.04.2014 12:16, aktualizacja: 15.04.2014 09:08

System Windows Phone 8.1, aktualizacja Windows 8.1, ujednolicona platforma deweloperska oraz program licencyjny bez tantiem dla partnerów OEM i ODM, którzy projektują smartfony i tablety z ekranem o przekątnej mniejszej niż 9 cali to najważniejsze tematy pierwszego dnia konferencji deweloperskiej Build 2014 firmy Microsoft.

W czasie sesji generalnej Build 201. zostały zaprezentowane nowe możliwości dla twórców oprogramowania dla Windows, w tym wspólna platforma dla różnych urządzeń, zintegrowany zbiór narzędzi, wspólna infrastruktura sklepów Windows i Windows Phone oraz silny nacisk na zgodność pomiędzy systemami.

Windows Phone bardziej osobisty

Jako pierwszy na konferencji BUILD zaprezentowano system Windows Phone 8.1 oraz Cortanę, asystentkę cyfrową, zainspirowaną postacią z gry „Halo”. Cortana wykorzystuje technologię Bing jednocześnie „ucząc się”. użytkownika. Zadaje pytania oparte na zachowaniu posiadacza telefonu i zasięga jego opinii, zanim założy, że jest czymś zainteresowany. Cortana wykrywa i monitoruje tematy, na których zależy użytkownikowi, dba o niego przez cały dzień i pomaga odfiltrować szum informacyjny.

Inne nowe funkcje, które sprawiają, że Windows Phone 8.1 jest bardziej osobisty, to Centrum Akcji, które uzupełnia dynamiczne kafelki, pokazując nowe działania i powiadomienia, oraz Czujnik danych i Czujnik pamięci, zbiór funkcji, które upraszczają zarządzanie użyciem danych, pamięcią masową oraz pojemnością baterii. Ponadto Windows Phone 8.1 ułatwi specjalistom IT zarządzanie urządzeniami, a użytkownikom łączenie się z kluczowymi aplikacjami i usługami biznesowymi dzięki takim funkcjom, jak uproszczone rejestrowanie urządzenia, wbudowany klient do zarządzania urządzeniem mobilnym, protokół S/MIME do zaszyfrowanej poczty oraz obsługa VPN.

Windows Phone 8.1 będzie stopniowo udostępniany obecnym użytkownikom Windows Phone 8 w nadchodzących miesiącach. Będzie również preinstalowany w nowych telefonach począwszy od tego miesiąca. Cortana będzie już wkrótce dostępna w Stanach Zjednoczonych w wersji beta. W Wielkiej Brytanii i Chinach pojawi się w drugiej połowie 201. r., a w innych krajach w 2015 r. Zarejestrowani twórcy oprogramowania będą mogli zaktualizować swoje telefony do wersji Windows Phone 8.1 w ramach programu deweloperskiego jeszcze w tym miesiącu.

Aktualizacja Windows 8.1 Update

Microsoft zapowiedział również aktualizację Windows 8.1.

Do kluczowych funkcji należą: ulepszenia interfejsu użytkownika dopasowujące go do sterowania w sposób tradycyjny: myszą i klawiaturą. Możliwość dostępu do paska zadań z dowolnego ekranu, przypięcie aplikacji Sklepu Windows do paska zadań obok aplikacji pulpitowych oraz ulubionych witryn internetowych, a także usprawnienia wydajności i kompatybilności w przeglądarce Internet Explorer 11.

Jeśli chodzi o funkcje dla biznesu, aktualizacja Windows 8.1 oferuje w Internet Explorerze 1. ulepszony tryb zgodności z Internet Explorerem 8, rozszerza funkcje zarządzania urządzeniami mobilnymi oraz zapewnia większą przewidywalność wdrożeń nowych systemów operacyjnych i aplikacji biznesowych poprzez wykorzystanie znajomych narzędzi administracyjnych.

Obecni użytkownicy Windows 8.1 otrzymają aktualizację bezpłatnie za pośrednictwem usługi Windows Update, a użytkownicy Windows 8 będą mogli pobrać ją bezpłatnie ze Sklepu Windows od 8 kwietnia 201. r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)