Aktualizacja do Androida 6.0 dla Lenovo Moto X Play

Aktualizacja do Androida 6.0 dla Lenovo Moto X Play11.02.2016 16:53
Aktualizacja do Androida 6.0 dla Lenovo Moto X Play
Źródło zdjęć: © Kārlis Dambrāns / CC

Rozpoczął się proces aktualizacji systemu w Lenovo Moto X Play i od dziś telefony te będą sukcesywnie otrzymywać aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. To już drugi model po Lenovo Moto X Style, który może korzystać z najnowszej wersji systemu. Lada moment aktualizację dostanie także Lenovo Moto G 3. Gen.

*Rozpoczął się proces aktualizacji systemu w Lenovo Moto X Play i od dziś telefony te będą sukcesywnie otrzymywać aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. To już drugi model po Lenovo Moto X Style, który może korzystać z najnowszej wersji systemu. Lada moment aktualizację dostanie także Lenovo Moto G 3. Gen. *

Wszystkie smartfony z linii Lenovo Moto X stopniowo otrzymują aktualizację do Androida 6.0. Marshmallow. Nowy wersja systemu wprowadza modyfikacje i nowości, które mają usprawnić kontrolę nad aplikacjami i urządzeniem oraz zwiększyć jego wydajność.


Efektywniejsze zarządzanie energią: Jedną z najciekawszych zmian, jakie wprowadza Marshmallow jest Tryb Doze do zarządzania aplikacjami. Nowa funkcjonalność umożliwia systemowi określenie, czy aplikacja jest bezczynna, a w przypadku braku aktywności wprowadzi ją w tryb czuwania, czyli zawiesi synchronizację i zadania. Funkcja czuwania aplikacji ogranicza jej wpływ na baterię, co bezpośrednio wydłuża czas pracy.

Wirtualny Asystent: Nowy system dostarcza usługę Now on Tap, która przy współpracy z Google Now może mieć wiele zastosowań. Wystarczy nacisnąć przycisk „home button” do uruchomienia i wrzucić coś na ekran smartfona. Google Now przeskanuje treści znajdujące się na ekranie i wyszuka dla nas najcenniejsze informacje i słowa kluczowe, a następnie poda więcej informacji na wybrany temat. 


Elastyczna pamięć wewnętrzna: Android 6.0 wprowadza modyfikację w sposobie zarządzania pamięcią wewnętrzną. Po aktualizacji można sformatować i zaszyfrować kartę pamięci microSD i używać jej dokładnie tak samo jak standardową pamięć wewnętrzną smartfona. Dzięki temu mamy do dyspozycji jedną, wspólną przestrzeń na potrzeby aplikacji i gier. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to by nie wyciągać karty z włączonego urządzenia. 


Kwestie bezpieczeństwa: Nowy Android usuwa konieczność nadawania uprawnień aplikacjom. Te zaprojektowane pod Marshmallow będą o nie prosić tylko wtedy, kiedy będą one naprawdę potrzebne. I co najważniejsze, będzie można odmówić wszystkich uprawnień i nadal używać aplikacji. Usprawniono też sposób tworzenia kopii zapasowych. Za pomocą Android Auto backup będzie można utworzyć kopię danych, aplikacji i ustawień na Dysku Google. Przy zmianie urządzenia na nowe, dane mogę być szybko i wygodnie przeniesione na nowego smartfona lub po prostu przywrócone po powrocie do ustawień fabrycznych.

288764238590720147
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Nowe powiadomienia i zarządzanie: Funkcja Asysta Moto została zastąpiona przez nowe ustawienie „nie przeszkadzać”, które pozwala określić priorytety w powiadomieniach. Dzięki temu sam zdecydujesz, które osoby mogą się z tobą kontaktować i jakie powiadomienia mają być wyświetlane w wybranym momencie. Uproszczono też panel regulacji głośności powiadomień, muzyki i alarmów, wprowadzono modyfikacje w wyszukiwaniu aplikacji w zasobniku oraz przeniesiono niektóre z udoskonaleń Moto w nowe miejsca, bardziej intuicyjne pod kątem wyszukiwania.

288764238590851219
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Część smartfonów Lenovo Moto X Play otrzymało już powiadomienie o aktualizacji do Android 6.0 Marshmallow. Aby samodzielnie zaktualizować swoje urządzenie, wystarczy:

  1. Sprawdzić czy bateria jest naładowana przynajmniej w 50 proc.
  2. Jeśli to możliwe, połączyć się z siecią Wi-Fi, aby szybciej pobrać pliki i nie korzystać z transferu danych – aktualizacja zajmuje ok. 0,5 GB.
  3. W menu aplikacji wybrać ikonę ustawień.
  4. Przejść do sekcji Informacje o telefonie i wybrać Aktualizacje systemowe.
  5. Oprogramowanie zostanie pobrane automatycznie. Po ukończeniu pobierania należy wybrać polecenie Zainstaluj teraz. Po zainstalowaniu oprogramowania telefon automatycznie uruchomi się ponownie.
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)