Akt oskarżenia w sprawie internetowych oszustw

Akt oskarżenia w sprawie internetowych oszustw

Akt oskarżenia w sprawie internetowych oszustw
06.05.2010 14:21, aktualizacja: 06.05.2010 14:46

Zielonogórska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia ws. oszustw dokonywanych przez jedną z firm z Sulechowa (Lubuskie) i działający pod jej szyldem sklep internetowy. Starty wielu osób i firm z całej Polski oszacowano na ponad 600 tys. zł

Akt oskarżenia obejmuje trzy osoby - poinformowała PAP Alina Dobrowolska z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Najwięcej zarzutów usłyszeli Damian O. i Marcin S. z woj. lubuskiego. Pierwszy z nich był właścicielem firmy z Sulechowa, Marcin S. konsultantem w sklepie internetowym. Łącznie mężczyznom przedstawiono zarzuty dokonania 22. oszustw za pośrednictwem internetu.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

Według prokuratury sklep został założony z zamiarem wyłudzania pieniędzy od klientów. Wpłacali oni zaliczki, głównie na telewizory LCD i plazmowe, ale na próżno czekali na realizację zamówień. W ten sposób od ponad 20. osób wyłudzono łącznie 470 tys. zł.

Damian O. miał także wyłudzać towar od kontrahentów i legalizować dochody uzyskiwane z przestępstw (zarzut prania pieniędzy). Jego firma zamawiała różnego rodzaju towary (m.in. wyroby tytoniowe i sprzęt motoryzacyjny) z odroczonym terminem płatności, nie regulując zobowiązań.

Akt oskarżenia obejmuje także mieszkańca Dolnego Śląska - Janusza I. Mężczyzna ma zarzut umyślnego paserstwa. Według prokuratury kupował towary wyłudzone przez firmę Damiana O.

Damianowi O., który działał w warunkach recydywy, grozi do 15 lat więzienia, Marcinowi S. do 12 a oskarżonemu o paserstwo Januszowi I. do pięciu lat więzienia. Damian O. i Marcin S. są w areszcie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)