Akcje CD Project pobijają kolejny rekord. Dzięki "Cyberpunk 2077" akcjonariusze zarobią krocie

Akcje CD Project pobijają kolejny rekord. Dzięki "Cyberpunk 2077" akcjonariusze zarobią krocie

Akcje CD Project pobijają kolejny rekord. Dzięki "Cyberpunk 2077" akcjonariusze zarobią krocie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.06.2019 13:08

Po wczorajszym zapowiedzeniu daty premiery "Cyberpunk 2077" i ogłoszeniu współpracy z Keanu Reevsem przy produkcji gry, akcje grupy CD Project poszybowały w górę. Spółka może niedługo przeskoczyć wartością bank ING BSK, czy Bank Pekao.

Po 6 latach oczekiwania, gracze w końcu poznali datę premiery "Cyberpunk 2077". Długo wyczekiwana gra będzie miała swoją premierę za niemal rok, ale już teraz wzbudza ogromne emocje. Na wczorajszej konferencji Microsoft podczas E3 mogliśmy zobaczyć nowy zwiastun "Cyberpunk 2077". W grze, jak i na scenie pojawił się także znany i ceniony aktor - Keanu Reeves. Na pokazie nie zabrakło wiwatów i wyrazów zachwytu, kiedy gracze z ust aktora mogli dowiedzieć się kilku nowych informacji na temat produkcji polskiego studia. Te emocje przeniosły się także na giełdę papierów wartościowych, ponieważ akcje CD Project poszybowały w górę.

CD Project – notowania spółki idą w górę

Wczorajszej prezentacji "Cyberpunk 2077" towarzyszyły ogromne emocje, które nie dotyczyły tylko graczy. Na warszawskiej giełdzie również ceny akcji grupy CD Project poszły w górę, a ich wartość osiągnęła rekordowy próg. Rankiem za pojedynczą akcję musieliśmy zapłacić już ponad 232 zł, a tym samy wartość całej firmy wzrosła do 22,4 mld zł.

Obraz
© WP.PL

Tak dobry wynik na giełdzie niekoniecznie dziwi. Akcja marketingowa wokół najnowszej gry, sukces serii "Wiedźmin", a także zatrudnienie Keanu Reevsa przy produkcji "Cyberpunka 2077" wywołało sporo emocji. Polska gra przyćmiła niejedną produkcję większych studiów i marek będących na rynku znacznie dłużej. Nowa gra twórców "Wiedźmina" będzie ich największą dotychczasową produkcją. Poprzeczka postawiona jest wysoko, ale i oczekiwania graczy po 6 latach oczekiwania są ogromne. Miejmy więc nadzieję, że się nie zawiedziemy.

Przekonać się będziemy mogli o tym już w przyszłym roku – data premiery Cyberpunk 2077 planowana jest na 16 kwietnia 2020 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)